מורסי לנשיא סודן: "מגנה המתקפה הישראלית על מפעל הנשק"

בירושלים אומנם שומרים על דממת אלחוט ולא מגיבים על הטענות בחרטום, אבל בעולם הערבי נמשכת הסערה סביב הדיווחים שלפיהם הפציץ חיל האוויר בית חרושת שייצר תחמושת לאירן. אל שורת המגנים הצטרף גם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל

הפיצוץ המסתורי בסודן (רויטרס)

נשיא מצרים, מוחמד מורסי, גינה הלילה בחריפות את מה שהגדיר "שרשרת המתקפות הישראליות בשטח סודן" - בשיחה שקיים עם נשיא שכנתו מדרום, עומר אל-באשיר. כך דיווח העיתון "אל-מסרי אל-יום" היוצא לאור בקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלשום האשימו בכירי הממשל בחרטום את ישראל בהפצצת מפעל לייצור נשק מדרום לעיר, שככל הנראה סיפק תחמושת לאירן. בירושלים לא הגיבו עד כה על הדברים, אך הנשיא המצרי הפנה לעברה אצבע מאשימה והבהיר לאל-באשיר כי "קהיר תעמוד לצד סודן בהתמודדותה מול כל אתגר אפשרי".

אדם נוסף ששוחח אמש עם נשיא סודן על התקרית הוא ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל - שאמר כי הפצצת בבית החרושת מהווה "חוליה נוספת בשרשרת מעשים ברבריים של האויב הישראלי, שעוסק דרך קבע בפגיעה באזרחים חפים מפשע".

שגריר סודן לאו"ם קרא אתמול למועצת הביטחון לגנות את ישראל, בעקבות מה שהגדיר "התקפה נפשעת שמסכנת את היציבות באזור כולו". במקביל, דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס על כך שבתקיפה אווירית של שיירה שהובילה נשק מדרום לחרטום בחודש שעבר הושמדו 200 טונות אמצעי לחימה, בהם גם רקטות שהיו מיועדות להגיע לידי ארגוני הטרור ברצועת עזה.