דיווח: "ישראל תקפה שיירת נשק בסודן"

האם ישראל נלחמת בטרור מרצועת עזה בסיוע תקיפות בסודן? כלי טיס ישראלי לא מאויש תקף בחודש שעבר שיירת נשק דרומית לבירת סודן חרטום והשמיד 200 טונות של אמצעי לחימה, כך דיווחה הלילה סוכנות הידיעות רויטרס מפי גורמי מודיעין זרים. על פי הדיווח בשיירה הושמדו בין היתר רקטות שיועדו לארגוני הטרור ברצועה

הפיצוץ במפעל האמל"ח בחרטום (רויטרס)

כלי טיס ישראלי לא מאויש תקף בחודש שעבר שיירת נשק בסודן, כך על פי גורמי מודיעין זרים. הדיווח הזה מצטרף למתיחות הגוברת בין שתי המדינות, לאחר שסודן האשימה את ישראל כי היא אחראית לתקיפת מפעל לייצור אמצעי לחימה בחרטום ביום רביעי לפנות בוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח שפורסם בסוכנות הידיעות רויטרס, בתקיפת שיירת הנשק דרומית לחרטום במהלך החודש שעבר הושמדו 200 טונות של אמצעי לחימה, בהם גם רקטות שיועדו לגורמי טרור ברצועת עזה.

בעבר דווח בכלי תקשורת זרים כי ישראל תקפה מטרות טרור בסודן, שפעלו להברחת נשק מהמדינה - לרצועת עזה. על פי הפרסומים הזרים, גם מבריחי נשק חוסלו בתקיפות. ב-2008 חתמה התעשייה הצבאית של סודן על הסכם עם אירן לבניית מכלול של נשק אירני על אדמת סודן, והבסיס שבו הוא מיוצר נקרא ירמוך. יש בו מאגרים של נשק שכבר יוצר וחומרים למה שאמור להיות מיוצר.

אתמול קרא שגריר סודן באו"ם למועצת הביטחון לגנות את ישראל בעקבות מה שכינה "התקפה נפשעת שמסכנת את היציבות באזור כולו". השגריר עלי עותמן אף האשים את ישראל כי היא מסייעת לחמש את המורדים בחבל דרפור.