אחותו של הקצין שנפצע: "זיו מבקש להיות עטוף בדגל ישראל בבית החולים"

מצבו של סרן זיו שילון שנפצע מפיצוץ מטען החבלה בעזה השתפר, ובני משפחתו המלווים אותו בבית החולים, מספרים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על תחושת הגאווה שחש בזכות התמיכה הרבה לה הוא זוכה."זיו יצא מהמחלקה וביקש להיות עטוף בדגל ישראל", סיפרה אחותו

הילה מגידו, אחותו של סרן זיו שילון, מפקד הפלוגה שנפצע קשה בפיצוץ מטען החבלה בגבול רצועת עזה, מספרת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על המאבק שצפוי לאחיה ועל הגאווה שחש בזכות התמיכה הרבה לה הוא זוכה. "זיו יצא מהמחלקה וביקש להיות עטוף בדגל ישראל", סיפרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו עומדים לקראת מערכה ארוכה וקשה וזקוקים לתפילות של כולם שיקרה נס וזיו יוכל להזיז את היד הימנית ולתפקד איתה", הסבירה מגידו. "הוא סובל מהרבה כאבים עקב המעבר בין המחלקות אבל הוא מתנחם מכך שהעם מאחריו".

"זיו ביקש שנצלם אותו כי הוא רצה שהחיילים שלו יראו אותו", סיפרה האחות מבית החולים. "הוא היה אמור לעבור תפקיד, הטקס בוטל בגלל מה שקרה והחיילים מחכים עד שיחזור לאיתנו ורק אז יסכימו לבצע את הטקס".

מגידו סיפרה כי המשפחה צמודה למיטת אחיה ומחזקת אותו בשעה קשה זו. "הוא מתחיל לשקם את הידיים שלו", סיפרה האחות. "אני מקווה שכולם ימשיכו להתפלל ושהתקוות שלנו ייענו", אמרה.

חדשות מעודדות מבית החולים: שיפור במצבו של זיו

שיפור קל נוסף חל היום במצבו של סרן זיו שילון, מפקד הפלוגה מגבעתי שנפצע שלשום קשה ואיבד את אחת מידיו בפיצוץ מטען חבלה על גבול רצועת עזה.

מבית החולים בבאר שבע בו מאושפז שילון נמסר הבוקר שמצבו טוב מאוד, וכי הוא צפוי לעזוב במהלך היום את המחלקה לטיפול נמרץ, ולעבור למחלקה האורטופדית. הקצין הצעיר נמצא בהכרה מלאה, ומשוחח עם בני משפחתו הנמצאים לצידו.

ד"ר מוטי קליין, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי גם הצוות הרפואי חש אופטימיות רבה לאור מצבו המשתפר של החייל. "מצבו מצוין. הוא אוכל, משוחח ומקבל אורחים", אמר הרופא הבכיר. "צפויים לו ניתוחים וטיפולים נוספים ולכן קשה להעריך מתי ישוחרר מבית החולים".

שילון התעורר ושאל: "איך אשחק כדורסל?"

אתמול התברר כי אפוד המגן שלבש שילון, מפקד בחטיבת גבעתי, ככל הנראה הציל את חייו."הפציעות שלו היו רק בחלקים שלא היו ממוגנים", אישר ד"ר קליין. "חייו ניצלו בזכות האפוד שלבש לגופו".

בני משפחתו סיפרו כי עם שובו להכרה, הדבר הראשון ששאל היה: "איך אשחק עכשיו כדורסל?". מאז אשפוזו בבית החולים עבר שילון שני ניתוחים. עיקר הפגיעה נגרמה בגפיו, וכעת מקווים הרופאים לשקמו כך שיוכל לנהל אורח חיים תקין ככל שניתן.