חשש ממתקפת סייבר במחשבי המשטרה

בעקבות קבלת מידע על וירוס חדש ולא מוכר שמסתובב ברשת, הוחלט במשטרה לנתק את מערכת המחשוב של הארגון מרשת האינטרנט עד להודעה חדשה. על פי דיווחים שונים הווירוס מופיע כמייל המזוהה עם המילים "בני גנץ". עד למציאת הפתרון הוחלט למנוע מאלפי השוטרים להשתמש בהתקנים ניידים במחשבים השונים

האם האקרים מנסים לתקוף את משטרת ישראל? בשעות הבוקר התקבלה במשטרה התרעה על ניסיון החדרת וירוסים למערכות הארגון. בשל כך הוחלט שלא לאפשר להשתמש בהתקנים ניידים ובתקליטורים בכל המחשבים, ולנתקם מרשת האינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה פנימית שהועברה הבוקר לאלפי שוטרים נאמר כי מדובר בחשד למתקפת סייבר מערכתית, בעקבות הווירוס שאותר ולא נמצא לו מענה בשלב זה. על פי דיווחים שונים, הווירוס מופיע בצורת מייל המזוהה עם המילים "בני גנץ".

ההחלטה לנתק את החיבור מרשת האינטרנט התקבלה לנוכח העובדה שהמשטרה מחוברת למאגרי מידע רגישים במיוחד. גורמים העוסקים באבטחת מידע פועלים למציאתו ובידודו של הווירוס.

עד לפתרון משבר המחשבים נאמר לאלפי השוטרים כי חל איסור מוחלט וחמור להכניס התקנים ניידים (דיסק און קי) או כל מדיה נתיקה אחרת. גורמים במשטרה טוענים כי בשלב זה, ההחלטה אינה משפיעה על העבודה השוטפת שנמשכת ברשת הפנימית ועל החקירות המתנהלות בימים אלה.

נתניהו: נעשים ניסיונות לחדור למערכות המחשב של ישראל

בישיבת הממשלה השבועית לפני כשבועיים ציין ראש הממשלה בנימין נתניהו כי מתגברים הניסיונות של גורמים עוינים לבצע מתקפות סייבר על תשתיות המחשבים במדינת ישראל. "מדי יום נעשים ניסיונות רבים לחדור למערכות המחשב של ישראל", הסביר אז נתניהו. "לשם כך הקמתי לפני שנה מטה סייבר לאומי והוא פועל לבלום את הניסיונות הללו על ידי פיתוח מה שהייתי מכנה כיפת ברזל דיגיטלית לישראל להגנה מפני טרור מחשבים".

לדברי ראש הממשלה, יש צורך להיערך לאיומים המקוונים כשם שמתמודדים עם איומים ביטחוניים אחרים. "כמו שיש לנו כיפת ברזל נגד טילים וגדר ביטחון נגד מסתננים וטרור - תהיה לנו הגנה דומה מפני מתקפות סייבר", הדגיש נתניהו. "אבל כמו בבניית הגדר, דרוש זמן להשלים את זה ואנחנו עובדים על כך במלוא הכוח, במלוא המרץ".