הבוקר: שקט מתוח בדרום

לילה שקט עבר על תושבי הדרום, לאחר שאמש דיווח מקור פלסטיני כי הושגו הבנות בדבר רגיעה בין ישראל לרצועה. דובר צה"ל מסר כי בצבא לא מכירים הדיווחים בעניין. בתוך כך, הלימודים באזור יתקיימו היום כסדרם

ועדות ההתנגדות: "לא מעוניינים ברגיעה". א (AP)

האם אזור הדרום בדרך לרגיעה? לילה שקט עבר על תושבי עוטף עזה לאחר שאמש דווח כי הושגה הפסקת אש בין ישראל לארגונים הפלסטינים ברצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי גורם פלסטיני שצוטט ע"י סוכנות הידיעות "רויטרס", ישראל וחמאס הגיעו להבנות לפיהם תוכרז הפסקת אש בין הצדדים. הגורם שסירב להזדהות, ציין כי הרגיעה הושגה בתיווכה של מצרים ונכנסה לתוקפה בחצות.

על אף הדיווחים בדבר ההבנות שהושגו, מדובר צה"ל נמסר כי בצבא לא מכירים כל הסכם מסוג זה שנחתם עם הארגונים הפלסטינים ברצועה. עם זאת, מאז אמש בחצות השקט היחסי באזור נשמר. בתוך כך, הלימודים באזור עוטף עזה צפויים להתקיים היום כסדרם.

ועדות ההתנגדות בעזה: "נמשיך להגיב על התוקפנות הישראלית"

גם הפלסטינים פרסמו אמש הודעות "צינון" על רקע הדיווחים על הפסקת האש. דובר ועדות ההתנגדות, סעיד אבו-מוג'היד, איים  כי הפלגים החמושים בעזה ימשיכו להגיב, "כל עוד התוקפנות הישראלית נמשכת". הוא הדגיש כי אנשי הארגון לא מעוניינים בהפסקת אש עם ישראל. "אנו לא מעוניינים להגיע לרגיעה עם ישראל כל עוד הפשעים שלה נמשכים", אמר אבו-מוג'היד. "כל תוקפנות מצד ישראל תיענה בתגובה מיידית".

אמש, אחרי השעה 22:00, שוגרה רקטת גראד מרצועת עזה שכוונה לעיר אשקלון. מערכת "כיפת ברזל" יירטה את הרקטה בהצלחה. בטרם היירוט נשמעה אזעקת "צבע אדום" בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון.

שר הביטחון ברק: "נפעל עד שיחטפו ויירגעו"

לאחר שאתמול נורו יותר מ-80 רקטות מרצועת עזה, הבהיר אמש שר הביטחון בראיון למהדורה המרכזית: "צה"ל ימשיך לעשות כל מה שיידרש כדי להפסיק את ההפרעה בשגרת החיים". עוד הוסיף שר הביטחון, כי הוא "מקווה שכל שעה מקרבת אותנו לסוף סבב ההסלמה בדרום. הסיום תלוי בצד השני, לא נירתע משום מהלך שיגרום לצד השני להפסיק את הפרעת אורח החיים הנורמלי בדרום. העיקרון ברור - מי שפועל נגדנו לא ייצא ללא פגע. צה"ל פועל ביעילות מול החמאס והג'יהאד בעזה והם משלמים על כך מחיר מלא. יש 15 טרוריסטים הרוגים מתחילת העימות".

עם זאת, אמר ברק כי בשלב זה לא נידונה האפשרות של מהלך קרקעי ברצועה. "אנחנו לא מדברים על מהלכים קרקעיים. אנחנו לא מתכוונים לאפשר את המשך הפגיעה באזרחינו ואת הפגיעה בחיילים לאורך הגדר".

.

מתיחות בדרום - סיקור מיוחד:

ברק" "נפעל עד שהצד השני יחטוף ויירגע"

מטח רקטות לעבר הדרום; 2 פועלים נפצעו קשה

מצב חירום ברצועה: בתי הספר בחאן יונס פונו

תושבי הדרום: "מגינים על הילדים בגופנו"

שר הביטחון ברק: "אם נצטרך - ניכנס לעזה"

הרמטכ"ל גנץ כינס הערכת מצב מיוחדת

משרדי הממשלה והביטחון בעזה פונו: "להישמר ולנקוט זהירות"