ברק" "נפעל עד שהצד השני יחטוף ויירגע"

בראיון למהדורה המרכזית הבהיר שר הביטחון כי צה"ל לא יירתע משום מהלך שיגרום לארגוני הטרור בעזה להפסיק את הירי. "העיקרון ברור - מי שפועל נגדנו לא יינקה, צה"ל פועל ביעילות מול החמאס והג'יהאד והם משלמים על כך מחיר מלא". עם זאת, ציין כי בשלב זה "לא מדברים על מהלכים קרקעיים"

אחרי יום קשה שעבר על תושבי הדרום, במהלכו נורו יותר מ-80 רקטות מרצועת עזה, מבהיר שר הביטחון בראיון למהדורה המרכזית: "צה"ל ימשיך לעשות כל מה שיידרש כדי להפסיק את ההפרעה בשגרת החיים". כשנשאל על ההאשמות בסודן לפיה ישראל היא שתקפה את מפעל לייצור נשק השיב: "אין לי שום דבר שאני יכול לאמר על הנושא הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מקווה שכל שעה אנחנו מתקרבים לסוף סבב ההסלמה בדרום", אמר ברק. "הסיום תלוי בצד השני, לא נירתע משום מהלך שיגרום לצד השני להפסיק את הפרעת אורח החיים הנורמלי בדרום. העיקרון ברור - מי שפועל נגדנו לא יינקה. צה"ל פועל ביעילות מול החמאס והג'יהאד בעזה והם משלמים על כך מחיר מלא. יש 15 טרוריסטים הרוגים מהתחלת העימות".

"אנחנו לא מדברים על מהלכים קרקעיים"

עם זאת, אמר ברק כי בשלב זה לא נידונה האפשרות של מהלך קרקעי ברצועה. "אנחנו לא מדברים על מהלכים קרקעיים. אנחנו לא מתכוונים לאפשר את המשך הפגיעה באזרחינו ואת הפגיעה בחיילים לאורך הגדר", ציין שר הביטחון.

על התגובה המצרית לאירועים אמר: "אם נצטרך לעשות משהו כדי למנוע שיבוש אורח החיים בדרום, ניקח בחשבון את כל השיקולים ונעשה מה שנידרש". ברק נשאל האם הבחירות המתקרבות משפיעות על החלטות הדרג המדיני. "הדבר הזה הוא לא נכון", הדגיש. "פעלנו בעבר ואנו פועלים היום לחזק את האפקטיביות של הפעולות נגד מי שמנסים לשגר רקטות כדי שהרקטות לא יגיעו ליישובים שלנו ושהטרור לא יפגע באנשינו".

"אני מעריך את כושר העמידה של תושבי הדרום"

שר הביטחון התייחס גם להחלטה למגן את היישובים בטווח שבין 4.5 ל-7 ק"מ מרצועת עזה. "אני הייתי שמח אם זה היה מאחורינו והיו משאבים למגן את הבתים מוקדם יותר", הסביר. "אנחנו מתחילים את זה עכשיו משום שהצלחנו לשכנע את הגורמים המתאימים".

"אני מאוד מעריך את כושר העמידה של תושבי האזור", שיבח ברק את התנהלות תושבי הדרום. "אנחנו מתקדמים כל הזמן, זה לא מושלם ואנחנו ממשיכים לפעול בכל הכוח נגד התעצמות חמאס והארכת הטווחים של הרקטות. במקביל אנחנו פועלים בצד השני של ההגנה שלנו כדי ליירט את הטילים, גם בכיפת ברזל וגם להתמגן במקומות שאי אפשר להפעיל את כיפת ברזל".

הסלמה בדרום - הסיקור המלא

ועדות ההתנגדות: "לא מעוניינים ברגיעה עם ישראל"

הקצין שב להכרה: "איך אשחק כדורסל?"

הלימודים בדרום יתחדשו מחר

נתניהו: נרחיב את היקף מיגון הבתים בדרום

צפו: מתקפת טילים על יישובי עוטף עזה

תושבי הדרום: "מרגישים כמו בשר תותחים"