הקצין שב להכרה ושאל: "איך אשחק כדורסל?"

בני משפחתו וחבריו של סרן זיו שילון, שנפגע ממטען חבלה בגבול הרצועה, זכו לאנחת רווחה כשפקח את עיניו ושוחח עמם. אפוד המגן הציל את חייו, אך גפיו נפגעו קשות

סרן זיו שילון, מפקד הפלוגה מגבעתי שנפצע אתמול קשה בפיצוץ מטען חבלה על גבול רצועת עזה, ממשיך להתאושש בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. אחרי שיצא מכלל סכנת חיים, חל היום שיפור נוסף במצבו - הוא נותק ממכונת ההנשמה ונמצא בהכרה מלאה, שמאפשרת לו לדבר ולתקשר עם סביבתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אפוד המגן שלבש שילון, מפקד בחטיבת גבעתי, ככל הנראה הציל את חייו. בני משפחתו סיפרו כי עם שובו להכרה, הדבר הראשון ששאל היה: "איך אשחק עכשיו כדורסל?".

מאז אשפוזו בבית החולים עבר שילון שני ניתוחים. עיקר הפגיעה נגרמה בגפיו, וכעת מקווים הרופאים לשקמו כך שיוכל לנהל אורח חיים תקין ככל שניתן.

"צפויים לו עוד ניתוחים רבים בהמשך"

הבוקר סיפר ד"ר מוטי קליין, מנהל מחלקת טיפול נמרץ בסורוקה: "עבר עליו ערב סוער, קשה. בלילה הוא התייצב. היום הוא נלקח לחדר ניתוח להמשך הטיפול". קליין נשמע מעודד ממצבו אך ציין - "זה ניתוח שני שהוא עובר תוך יממה. אם הכל יעבור בסדר גמור צפויים לו עוד ניתוחים רבים בהמשך".

באשר לאופי הפגיעות פירט מנהל המחלקה, "מדובר בפציעת גפיים. האפוד הציל אותו. לא היו פגיעות באזור החזה והבטן, והקסדה הגנה על ראשו. הן הצילו אותו כי זה היה פיצוץ חזק מאוד. הייתה פגיעה קשה מאוד בגפיים העליונות", הוא סיפר.