מחר: חוזרים ללמוד ביישובי עוטף עזה

אחרי יום של ירי מאסיבי לעבר הדרום - מעל 80 רקטות נורו מעזה, התקיימה אחר הצהריים הערכות מצב במועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, אשכול וחוף אשקלון, בסיומן הוחלט לפתוח מחר את מוסדות הלימוד. גם במכללת ספיר יתקיימו הלימודים כסדרם

ממשיכים בשגרה, למרות הירי. ארכיון (חדשות 2)

ממשיכים בשגרה תחת איום הרקטות: אנשי המועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, אשכול ומועצת חוף אשקלון החליטו לפתוח מחר את מוסדות הלימוד, שהיו סגורים היום בעקבות הירי המאסיבי מהרצועה. גם במכללה האקדמית ספיר יתקיימו מחר הלימודים כסדרם. במהלך היום נורו כ-80 רקטות קסאם ופצצות מרגמה. מוקדם יותר היום סיירו באזור עוטף עזה ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק, שהבטיחו "תגובה כואבת" לארגוני הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום ראשון צפויה הממשלה לאשר את תכנית משרד הביטחון, במסגרתה ימוגנו כל הבתים הפרטיים הממוקמים בטווח שבין 4.5 קילומטרים ל-7 קילומטרים מרצועת עזה. עד היום מוגנו כל היישובים בטווח של עד 4.5 קילומטרים משטח הרצועה. העלות המוערכת לפרויקט היא כרבע מיליון שקלים.

מוקדם יותר היום סייר ראש הממשלה נתניהו ביחד עם שר הביטחון ברק באזור עוטף עזה והודיע כי המדינה תחל בקרוב בהרחבת המיגון ביישובי הדרום. המיגון החדש ישמש כ-6,000 בני אדם, שהם כ-1,700 משפחות. נתניהו הכריז על החלטתו, לאחר התייעצות עם שר הביטחון ברק, בעת שביקר באתר בו ממוקמת סוללת כיפת ברזל, סמוך לאשקלון.

נתניהו: "ערוכים לפעולה נרחבת ועמוקה"

במהלך ביקורו של נתניהו ביצעה מערכת כיפת ברזל יירוט נוסף של רקטה שנורתה מעזה - היירוט השמיני של הסוללה היום. ראש הממשלה הנחה את צה"ל לפעול נגד חוליות המשגרים, לעצור את הירי ולהכין במקביל תגובה ישראלית.

נתניהו הדגיש כי ישראל לא תהסס לפעול במטרה לעצור את ארגוני הטרור מלירות רקטות לשטח ישראל. "אנחנו לא בחרנו בהסלמה הזאת ולא יזמנו אותה, אבל אם היא תימשך אנחנו ערוכים לפעולה הרבה יותר נרחבת והרבה יותר עמוקה", הוא ציין. "בכל מקרה אנחנו נמשיך בסיכול המונע. מי שמתכוון לפגוע באזרחי ישראל צריך לדעת שדמו בראשו".

במקביל, אמר נתניהו כי שוחח גם עם אמו של סרן זיו שילון, מ"פ גבעתי שנפצע אתמול בפיצוץ מטען צד על גדר המערכת של עזה. "בדרך לכאן קיימתי שיחה מאוד מרגשת עם מרגלית, אמו של סרן זיו שילון", סיפר נתניהו. "אמרתי לה שאנחנו נעשה הכל כדי לעזור לזיו להשתקם ואני מבקש למסור בשם כל אזרחי ישראל ברכת החלמה מהירה לזיו. זיו, תהיה חזק, כל העם מחבק אותך", סיים ראש הממשלה את ברכתו.

מתיחות בדרום - סיקור מיוחד:

מטח רקטות לעבר הדרום; 2 פועלים נפצעו קשה

מצב חירום ברצועה: בתי הספר בחאן יונס פונו

תושבי הדרום: "מגינים על הילדים בגופנו"

שר הביטחון ברק: "אם נצטרך - ניכנס לעזה"

הרמטכ"ל גנץ כינס הערכת מצב מיוחדת

משרדי הממשלה והביטחון בעזה פונו: "להישמר ולנקוט זהירות"