סודן: "נגיב על התקיפה הישראלית"

במדינה האפריקנית מתגברות ההערכות כי צה"ל הוא האחראי לפגיעה הלילה במפעל הנשק הצבאי מדרום לבירה חרטום. "בזירה נמצאו ראיות חותכות למעורבות ישראלית", אמר שר בכיר שם ששלח מסר מאיים: "נגיב בזמן ובמקום שנבחר"

השלטונות בסודן כבר הטילו היום על צה"ל את האחריות להפצצת מפעל הנשק הצבאי בארצם, והערב מחריף הממשל את הטון ושולח איום תקיף לעבר ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת עיתונאים שכינס בנושא שר התרבות והמידע של סודן, בילאל עותמן, הוא שיגר לעבר ירושלים מסר מאיים ואמר: "אנו סבורים שישראל היא שאחראית על המתקפה הזאת. אנו שומרים לעצמנו את הזכות להגיב במקום ובזמן שנבחר".

עותמן אמר: "ארבעה מטוסים של חיל האוויר הישראלי, בעלי יכולת לחמוק מגילוי במכ"ם, תקפו בסביבות חצות הלילה האחרון (שעון סודן) את מתקן 'ירמוך' של הצבא המקומי לייצור נשק, מדרום לבירה חרטום. בעקבות ההפצצה התלקחה במקום שריפה, שאילצה חיילים שלנו לפעול במשך שעות כדי לכבותה".

ממשלת סודן - לישיבת חירום

השר הסודני הוסיף כי "בזירת האירוע אותרו ממצאים המהווים ראייה חותכת למעורבות ישראלית", וציין כי ממשלתו תתכנס הערב לישיבת חירום בעקבות המתקפה.

ממשלות סודן ואירן חתמו ב-2008 על הסכם שיתוף פעולה שבמסגרתו הוחלט על ייצור מכלול סוגים נשק עבור הרפובליקה האיסלאמית בשטח המדינה האפריקנית.

בעבר דווח בכלי תקשורת זרים כי ישראל תקפו שיירות פעילי טרור בסודן, שפעלו להברחת נשק מהמדינה - לרצועת עזה.