מעברי הגבול בעזה לא ייפתחו

בהתאם להערכת המצב בפיקוד הדרום ובמתאם פעולות הממשלה בשטחים הוחלט שלא לפתוח היום את מעברי הגבול לעזה, כרם שלום ומעבר ארז. מספר טילים שנורו בסבב ההסלמה האחרון התפוצצו סמוך למעברי הגבול. על פי הערכת המצב, המשך הירי עשוי לסכן את העובדים על הגבול. בשל כך, בין היתר, יעוכב משלוח דלק מקטאר לרצועה

מעבר ארז כבר נפגע בעבר. ארכיון (AP)

סוגרים את הגבול: בעקבות ההסלמה הנמשכת בדרום, הוחלט היום באופן יוצא דופן כי המעברים כרם שלום וארז לא ייפתחו. ההחלטה התקבלה בתום הערכת מצב של פיקוד דרום ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, שהעריכו כי ההתחממות האחרונה יכולה לסכן את עובדי המעברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במעברי הגבול לעזה עוברים מדי יום מאות משאיות עמוסות בסחורות ובאספקת גז. רק אתמול הועברו מישראל לרצועת עזה 320 משאיות עם חומרים שונים ו-145 טון גז. המשאיות הועברו לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום, בתיאום מנהלת התיאום והקישור עזה.

היום החליטו בפיקוד הדרום ובמתאם פעולות הממשלה בשטחים לסגור את מעברי הגבול היבשתיים לרצועה בעקבות הירי הבלתי פוסק והחשש לחיי אדם.

בשל כך, משלוח דלק שהועבר מקטאר למעבר כרם שלום לא יגיע היום לרצועת עזה כמתוכנן. הדלק הקטארי, שכבר נמצא במעבר ניצנה והיה אמור לעבור לרצועה, יועבר במועדמאוחר יותר.