צפו: מתקפת שיגורי הטילים על עוטף עזה

החמאס ו-ועדות ההתנגדות העממית פרסמו תיעוד של מתקפת השיגורים על יישובי עוטף עזה. בתיעוד נראה שיגור משולב ורציף של הרקטות. ברצועת עזה חוששים מתגובת צה"ל: משרדי הממשלה ומטות הביטחון פונו מיושביהם

השיגור המשולב מתיעוד החמאס (חדשות 2)

כך נראתה מתקפת הרקטות ופצצות המרגמה על יישובי עוטף עזה: הזרועות הצבאיות של חמאס ו-ועדות התנגדות העממית פרסמו בצהריים תיעוד קצר של שיגור הרקטות לעבור ישראל. בקטע הווידאו הקצר מתועדים מספר שיגורים רציפים, ממספר מוקדים - לכיוונים שונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברצועת עזה גובר החשש מתגובה חריפה של צה"ל בסבב ההסלמה הנוכחי. משרד הפנים של חמאס פרסם הנחיה לעובדיו ולאנשי כוחות הביטחון לפנות את מטותיהם ברחבי הרצועה ולהתפרס ברחובות, כך מדווחים כלי תקשורת פלסטיניים. דובר משרד הפנים של חמאס גינה את פעילות צה"ל וכינה אותה "הסלמה חסרת תקדים".

צפו בתיעוד שפרסמו חמאס והחזית העממית:

הדובר, אסלאם שהוואן, קרא לפלגי ההתנגדות הפלסטיניים להגיב לתקיפות צה"ל ולהמשיך את הירי, אך עם זאת קרא לתושבי הרצועה להיערך לאפשרות של תגובה ישראלית קשה. "אני דורש מאנשי מנגנוני הביטחון לנקוט בזהירות, לפעול לשמירת העורף ולפעול באופן שישרת את בני עמנו", אמר. "יש להתרחק ממטות הביטחון, מהמקומות שהופגזו ולנקוט ברמת הזהירות הגבוהה ביותר". בנוסף, הוא דרש מתושבי הרצועה להישמע להוראות כוחות הביטחון ולשתף עמם פעולה.

אבו עטאיא, דובר "גדודי סלאח א-דין", הזרוע הצבאית של החזית העממית שנטלה אחריות משותפת עם חמאס למתקפת הרקטות על יישובי הדרום, אמר הבוקר כי בעקבות מצב החירום החליטו מספר ארגונים חמושים להקים חמ"ל משותף לניהול המשבר ולדון באופי התגובה לתקיפות צה"ל. "בכירי הזרועות הצבאיות של חמאס, הג'יהאד האסלאמי והחזית העממית ערכו דיונים משותפים בנושא התגובה על פשעי הכיבוש נגד בני עמנו", אמר הבוקר לביטאון חמאס.

"ההתנגדות הפלסטינית מאוחדת בדבר אופי התגובה על פשעי הכיבוש", איים הבכיר הפלסטיני. "ההתנגדות לימדה את צבא הכיבוש לקח כואב. אני קורא לכל פלגי ההתנגדות להגיב ולא לאפשר לאויב לממש את מזימותיו נגד רצועת עזה". במקביל, הודיע ארגון הג'יהאד האסלאמי כי פעילי הארגון נמצאים בכוננות גבוהה ואיים להגיב קשות באם יימשכו תקיפות צה"ל.

מוקדם יותר הבוקר הודיע משרד החינוך של חמאס כי הלימודים בכל בתי הספר במחוז חאן יונס שבדרום רצועת עזה בוטלו - בשל מצב החירום והחשש מהסלמה.