התייצב מצבו של הקצין שנפצע, יצא מכלל סכנה

סרן זיו שילון, שנפגע אתמול בפיצוץ מטען צד שהונח על גדר המערכת ברצועת עזה, מאושפז גם הבוקר בבית החולים סורוקה בבאר שבע. הרופאים מעדכנים כי מצבו התייצב במהלך הלילה, והוא עבר כבר שני ניתוחים. לפי שעה כי הוא יצא מסכנת חיים, אך ייתכן שפעילות הגפיים העליונות שלו תפגע

שיפור במצבו של סרן זיו שילון: קצין צה"ל, מפקד בחטיבת גבעתי, שנפגע אתמול בפיצוץ מטען צד סמוך לכיסופים, על גדר המערכת ברצועת עזה, עדיין מאושפז בבית החולים סורוקה בבאר שבע. עד כה, הוא עבר שני ניתוחים ומצבו מוגדר בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

"עבר עליו ערב סוער, קשה", סיפר ד"ר מוטי קליין, מנהל מחלקת טיפול נמרץ בסורוקה, "בלילה הוא התייצב. לפני כחצי שעה נלקח לחדר ניתוח להמשך הטיפול". קליין נשמע מעודד ממצבו אך ציין - "זה ניתוח שני שהוא עובר תוך יממה. אם הכל יעבור בסדר גמור צפויים לו עוד ניתוחים רבים בהמשך".

באשר לאופי הפגיעות פירט מנהל המחלקה, "מדובר בפציעת גפיים. האפוד הציל אותו. לא היו פגיעות באזור החזה והבטן, והקסדה הגנה על ראשו. הן הצילו אותו כי זה היה פיצוץ חזק מאוד. הייתה פגיעה קשה מאוד בגפיים העליונות", הוא סיפר.

עם זאת, ד"ר קליין הרשה לעצמו להשמע גם מעודד מעט. "מצבו הרבה יותר יציב. הוא כבר לא מדמם. לחץ הדם תקין. הוא שב להכרה במהלך הלילה. הוא מורדם ומונשם לצורך הניתוח, אבל רמת הסכנה לחייו הולכת ופוחתת. כרגע אנחנו מתרכזים בניסיון להציל את כל מה שניתן להציל מבחינת תפקוד הגפיים שלו".