שר הביטחון ברק: "אם נצטרך - ניכנס לעזה"

ההתחממות בדרום, במסגרתה נורו משעות הבוקר כ-60 רקטות מעזה לישראל, הביאה את השר ברק לשלוח איום תקיף לחמאס: "נפעל ככל שיידרש כדי להשיב את השקט לתושבים", הבהיר בראיון לגלי צה"ל, "אם נצטרך - ממשלת ישראל תוכל להכנס לעזה. אין דרך להשלים עם הטרור". ברק הבטיח כי המדינה תשלים את אספקת המיגונים לכל הזכאים

שר הביטחון אהוד ברק מבהיר הבוקר, על רקע ההתחממות באזור הדרום כי "אם נצטרך - ממשלת ישראל תוכל להיכנס לעזה", כלשונו. הוא הוסיף וציין כי הירי שמתבצע מכיוון עזה בימים האחרונים הוא על דעתו של ארגון החמאס. "נפעל ככל שיידרש כדי להשיב את השקט", הבטיח שר הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר ברק העניק הבוקר ראיון לתוכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי בגלי צה"ל, בו התייחס בין היתר להסלמה המסתמנת בדרום, על רקע ירי של כ-60 רקטות משעות הבוקר, מרצועת עזה לכיוון שטחי ישראל.

שני פועלים זרים נפצעו קשה מפגיעה ישירה של רקטה בלול תרנגולות במועצה האזורית אשכול וכן זוהו ארבע פגיעות ישירות נוספות בבתים בעוטף עזה. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה 7 רקטות שנורו דרומית לאשקלון. בתגובה לירי, תקף חיל האוויר גם הבוקר מרחבי שיגור בצפון רצועת עזה. במקביל תקפו כוחות שריון מטרות נוספות.

על רקע האירועים הזהיר בראיון שר הביטחון - "אם נצטרך, ממשלת ישראל תוכל להיכנס לעזה. אין דרך להשלים עם הטרור מעזה". שר הביטחון העריך כי "הירי מתבצע על דעתו של החמאס. בשבועות האחרונים נהרגו כ-15 מחבלים והם מנסים להגיב כעת. זה מאבק ארוך ואנחנו נפעל ככל שיידרש כדי להשיב את השקט לדרום.

ברק הוסיף כי דיאלוג עם חמאס אינו עומד על הפרק. "אני לא חושב שאפשר לדבר עם חמאס. זה זמן של עשייה ופעולה נגד מי שפועל נגדנו". הוא הוסיף וציין גם כי המדינה רואה חשיבות בהשלמת הליך מיגון האזור. "הממשלה אחראית להשלים את בניית המיגונים והמ"מדים. יש עוד 1,700 בתי אב שחסרים להם.

"היום המצב טוב יותר כי יש כיפת ברזל", סיכם שר הביטחון והוסיף, "נשקלת פעולה קרקעית. אנחנו שוקלים את הכל".