תושבת הדרום: "ההורים נשכבים על הילדים ומגינים עליהם בגופם"

מה שנראה הבוקר כמו סבב הסלמה נוסף סביב רצועת עזה, הביא הבוקר לביטול הלימודים בכל יישובי עוטף עזה - במועצות האזוריות אשכול, חוף אשקלון ושער הנגב. גם מכללת ספיר הודיעה כי תסגור היום את שעריה. עם זאת, בשדרות יתקיימו הלימודים כרגיל. אחת מתושבות האזור: "מגינים על הילדים בגופנו"

התלמידים בעוטף עזה יישארו הבוקר, שוב, בבתים. במועצות האזוריות אשכול, חוף אשקלון ושער הנגב הודיעו על ביטול הלימודים על רקע ההתחממות הנוספת בגזרה. ההורים בבתים, במיוחד ביישובים הלא ממוגנים, נאלצים למצוא פתרונות. "הורים שוכבים על הילדים כדי להגן עליהם בגופם", סיפרה הבוקר אחת מתושבות האזור למיכה פרידמן בתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

תושבי הדרום קמו הבוקר למתקפת טילים שהגיעה עד כה להיקף של כ-60 רקטות, 4 מהן פגעו ישירות בבתים. ביישובי עוטף עזה - במועצות האזוריות אשכול, חוף אשקלון ושער הנגב, החליטו שלא לקחת סיכון, והודיעו על ביטול הלימודים בכל בתי הספר בשטחן.

גם במכללת ספיר הורו לסטודנטים שלא להגיע למוסד הלימודי. בשדרות עם זאת, יתקיימו הלימודים כסדרם. 

בראיון סיפרה עוד נועה, תושבת אחד הקיבוצים באזור על הניסיון להתמודד עם המצב. "אנשים נכנסים לתוך הבתים, אבל אין לנו מיגון". כמי שעוסקת בתחום הרווחה ביישוב שספג הבוקר פגיעה ישירה היא מעידה: "אנחנו מתרגלים הרבה ועסוקים בלעזור אחד לשני. ומה עושים עם הילדים? ההורים שוכבים על גופם של הילדים כדי שיהיו מוגנים - זו לא מטאפורה, זו המציאות שלנו".

גם במערכת הפוליטית החלו להגיב הבוקר לחידוש הירי מכיוון רצועת עזה. שר החינוך גדעון סער הצהיר - "יש להלום בעוצמה בטרוריסטים ברצועת עזה. לגבות מחיר כבד על ההתקפה על יישובי עוטף עזה באופן שיצנן את התלהבותם לקיום התקפות על אזרחי ישראל".

חברת הכנסת מירי רגב מן הליכוד קראה: "יש להעביר לארגון מסר ברור שכל האופציות פתוחות וכי תקופת הבחירות בישראל היא לא תעודת חסינות. בחודשיים האחרונים ניכרת הסלמה חמורה וישראל לא תעבור בשקט על כך", אמרה רגב והוסיפה, "בימים הקרובים אקיים דיון דחוף בועדת חוץ וביטחון עם נציגי פיקוד העורף בכדי ללמוד על פערי המיגון והמקלוט", הוסיפה חברת הכנסת רגב, החברה בוועדת החוץ והביטחון.

חבר נוסף בוועדה, חבר הכנסת דני דנון, פנה לראש הממשלה נתניהו וקרא לו "לנתץ את ראשי הנחש של החמאס בעזה. לצאת לסדרת תקיפות עד לפתח ביתם של ראשי הטרור ברצועה".