מצב חירום ברצועה: בתי הספר בחאן יונס פונו

לא רק בישראל - גם בדרום רצועת עזה לא לומדים, לפחות בשעות הבוקר. כל בתי הספר באזור חאן יונס פונו מתלמידים בעקבות ההסלמה - עד להודעה חדשה. חמאס ו-ועדות ההתנגדות העממית נטלו אחריות משותפת לירי: "נגרום לאויב לחשוב על מעשיו"

התקיפות בעזה נמשכות, ארכיון (רויטרס)

מצב חירום ברצועת עזה, בעקבות תגובת צה"ל למתקפת הפצמ"רים ורקטות הקסאם על יישובי הדרום. כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי משרד החינוך של חמאס החליט לפנות מתלמידים את כל בתי הספר במחוז חאן יונס שבדרום הרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר פורסמה נטילת אחריות משותפת של ארגון "גדודי נאסר סלאח א-דין", הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית והזרוע הצבאית של חמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם" לירי הקטלני הבוקר על יישובי הדרום, בו נפצעו קשה שני בני אדם. "אנחנו מזהירים את האויב מהמשך תוקפנותו על עמנו", נכתב בהודעה.

"לא ייתכן שההתנגדות תשקוט נוכח התוקפנות הציונית. לוחמי הג'יהאד שלנו ישיבו לכל פשע באופן מרתיע. נגרום לאויב לחשוב על מעשיו", נכתב עוד. ההרוג מתקיפת צה"ל הבוקר הוא פעיל החזית העממית, בשם ג'אבר א-שייח' - כך הודיע הארגון הבוקר. 

אחד מדוברי חמאס, פאווזי ברהום, התייחס לסבב ההסלמה האחרון והאשים את ישראל כי היא נוקמת בתושבי רצועת עזה - בגלל ביקור האמיר הקטארי, אתמול. "הוא הצליח לשבור את המצור ושלטונות הכיבוש מבולבלים מאוד", אמר ברהום. "ההסלמה הישראלית מכוונת לאמיר הקטארי ונועדה לנקום בתושבי עזה על הצלחת הביקור".