התגובה לירי: שלושה הרוגים בתקיפות צה"ל בעזה

לאחר מטח הרקטות והפצמ"רים ליישובי עוטף עזה, תקף כלי טיס של חיל האוויר שתי חוליות מחבלים שנערכו לירי בצפון הרצועה. הפלסטינים מדווחים על שלושה פעילי חמאס שנהרגו ועל שלושה פצועים. בצה"ל מנחים את תושבי האזור להישאר בסמוך למרחבים המוגנים

תקיפה בעזה, ארכיון (רויטרס)

התגובה למטח הרקטות והפצמ"רים: כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי כלי טיס של חיל האוויר תקף אמש באזור א-סלאטין בצפון רצועת עזה וכתוצאה מכך נהרג אדם אחד ושלושה נפצעו. בצה"ל אמרו כי הותקפה חוליית משגרים וזוהתה פגיעה. כשעתיים לאחר מכן שוב תקף צה"ל חוליית מחבלים בצפון הרצועה ושני מחבלים נוספים נהרגו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי ההרוג, אסמאעיל א-סלי (25) היה פעיל בזרוע הצבאית של חמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם". הפצועים פונו לקבלת טיפול בבית החולים כמאל עדוואן ברצועה. סמוך לשעה אחת אחר חצות שוב תקף חיל האוויר חוליית מחבלים בצפון ברצועה ונהרגו שני אנשי חמאס שהתכוונו לבצע ירי רקטות לעבר ישראל.

מדובר צה"ל נמסר כי כלי טיס של חיל-האוויר תקפו בצפון רצועת עזה חוליית מחבלים שעסקה בהכנות אחרונות לשיגור ירי תלול מסלול לעבר שטח מדינת ישראל, וכי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

התקיפה באה בתגובה למטח של רקטות הקסאם ופצמ"רים שנורה אמש לעבר יישובי עוטף עזה. לא היו נפגעים מהירי, אך בצה"ל הנחו את התושבים באזור להישאר במרחק של 15 שניות ממבנה ממוגן.

קצין צה"ל נפצע בפיצוץ מטען ליד גדר הרצועה

אתמול נפצע באורח בינוני סרן זיו שילון, מפקד פלוגה מחטיבת גבעתי בפיצוץ מטען צד שהופעל לעבר כוח צה"ל ליד כיסופים. הערב הוא נותח בבית החולים סורוקה בבאר שבע ומצבו מוגדר בינוני. אחותו, הילה מגידו אמרה: "הוא ייעד את עצמו לתפקידים בכירים, גדולים וטובים בצבא. אני מקווה שהחלומות האלה כן יתגשמו כי מגיע לו. שכל עם ישראל יחזיק ידיים ויתפלל לשלומו".

שר הביטחון אהוד ברק התייחס אתמול לתקרית הקשה ואמר: "אנחנו לוקחים את האירוע הזה בחומרה רבה, היה מטען ממולכד על אחד השערים. צה"ל יידע להגיב בצורה הנכונה ובעיתוי הנכון על האירוע הזה. אף אדם או קבוצה שפגעו בביטחון של הישראלים, בין אם זה בלוחמי צה"ל או באזרחים בצד השני, לא ינקה, ואנחנו נעמוד באופן מלא באחריותנו להגן על אזרחי המדינה ולאפשר לחיילי צה"ל לבצע את משימותיהם".

נתניהו: נגיב קשה על הטרור

מוקדם יותר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ישראל "תגיב קשה על השתלשלות הטרור הזאת". בפתח פגישתו בירושלים עם נשיא בולגריה רוסן פלבנלייב, הדגיש ראש הממשלה כי "אנחנו נתונים במערכה קשה מול רשת טרור עולמית שמאורגנת באירן דרך שליחים שפועלים במרחבים ומעגלים רחבים".

לדבריו, "התקפת הטרור בבולגריה היא כמובן דוגמה אחת לכך, אבל אנחנו חווים גם התקפות, במקרה זה מהדרום על רצועת עזה. ארגוני הטרור השונים שם מקבלים את הסיוע מרחוק והם פוגעים. אנחנו פוגעים בהם לפני שהם פוגעים בנו וגם אחרי".