מטח רקטות מעזה: 7 רקטות ופצמ"רים בדרום - אין נפגעים

שעות בודדות לאחר ביקורו של אמיר קטר ברצועת עזה, נורה הערב מטח של 7 רקטות קסאם ופצצות מרגמה לעבר יישובי עוטף עזה. לא היו נפגעים. בצה"ל הנחו התושבים להישאר בסמוך למרחבים הממוגנים

שוב, מטח רקטות. ארכיון (AP)

שוב לא שקט בדרום: מטח של שבע רקטות קסאם ופצצות מרגמה שנורה מהרצועה התפוצץ הערב בשטחים פתוחים באזור עוטף עזה. אין נפגעים. צה"ל הנחה את התושבים להישאר במרחבים המוגנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הירי מגיע לאחר התקרית הקשה הבוקר בגדר הרצועה בה נפצע סרן זיו שילון, מפקד פלוגה מחטיבת גבעתי בפיצוץ מטען צד שהופעל לעבר כוח צה"ל ליד כיסופים. הערב הוא נותח בבית החולים סורוקה בבאר שבע ומצבו מוגדר בינוני. אחותו, הילה מגידו אמרה: "הוא ייעד את עצמו לתפקידים בכירים, גדולים וטובים בצבא. אני מקווה שהחלומות האלה כן יתגשמו כי מגיע לו. שכל עם ישראל יחזיק ידיים ויתפלל לשלומו".

שר הביטחון אהוד ברק התייחס אחר הצהריים לתקרית הקשה ואמר: "אנחנו לוקחים את האירוע הזה בחומרה רבה, היה מטען ממולכד על אחד השערים. צה"ל יידע להגיב בצורה הנכונה ובעיתוי הנכון על האירוע הזה. אף אדם או קבוצה שפגעו בביטחון של הישראלים, בין אם זה בלוחמי צה"ל או באזרחים בצד השני, לא ינקה, ואנחנו נעמוד באופן מלא באחריותנו להגן על אזרחי המדינה ולאפשר לחיילי צה"ל לבצע את משימותיהם".

נתניהו: נגיב קשה על הטרור

מוקדם יותר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ישראל "תגיב קשה על השתלשלות הטרור הזאת". בפתח פגישתו בירושלים עם נשיא בולגריה רוסן פלבנלייב, הדגיש ראש הממשלה כי "אנחנו נתונים במערכה קשה מול רשת טרור עולמית שמאורגנת באירן דרך שליחים שפועלים במרחבים ומעגלים רחבים".

לדבריו, "התקפת הטרור בבולגריה היא כמובן דוגמה אחת לכך, אבל אנחנו חווים גם התקפות, במקרה זה מהדרום על רצועת עזה. ארגוני הטרור השונים שם מקבלים את הסיוע מרחוק והם פוגעים. אנחנו פוגעים בהם לפני שהם פוגעים בנו וגם אחרי".

לאחר תקיפות צה"ל אתמול ברצועת עזה, שבאו בעקבות שיגור קסאמים ופצצות מרגמה לישראל, איימו בחמאס בנקמה. "פשע האויב לא יימשך בלא-מענה", נמסר בהודעה רשמית מטעם הזרוע הצבאית של הארגון השולט ברצועה. לפי דיווחי הפלסטינים, בתקיפות חיל האוויר נהרגו לפחות שני פעילי חמאס וג'יהאד אסאלמי.

"המשטר הציוני ממשיך בפשעיו וביהירותו כלפי ארצנו ועמנו... בגלל רצונו לפוצץ את המצב", נמסר בהודעה של גדודי עז א-דין אל קסאם. "האויב לא יוכל לקשור את ידינו ופשעו לא ימשיך בלא-מענה".