המ"פ מגבעתי שנפצע ממטען נותח - מצבו בינוני

הקצין שנפצע הבוקר ברצועה, בפיצוץ מטען שהפעילו מחבלים לעבר כוח צה"ל ליד כיסופים, עבר ניתוח בבית החולים סורוקה. אחותו: "הוא ייעד את עצמו לתפקידים בכירים בצבא, שכל עם ישראל יחזיק ידיים ויתפלל לשלומו"

סרן זיו שילון, מפקד הפלוגה מחטיבת גבעתי שנפצע הבוקר בפיצוץ מטען צד שהופעל לעבר כוח צה"ל ליד כיסופים, נותח הערב בבית החולים סורוקה בבאר שבע ומצבו מוגדר בינוני.

אחותו, הילה מגידו, שהגיעה לבית החולים אמרה: "הוא ייעד את עצמו לתפקידים בכירים, גדולים וטובים בצבא. אני מקווה שהחלומות האלה כן יתגשמו כי מגיע לו. שכל עם ישראל יחזיק ידיים ויתפלל לשלומו".

שר הביטחון אהוד ברק התייחס אחר הצהריים לתקרית הקשה ואמר כי "אנחנו לוקחים את האירוע הזה בחומרה רבה, היה מטען ממולכד על אחד השערים. צה"ל יידע להגיב בצורה הנכונה ובעיתוי הנכון על האירוע הזה. אף אדם או קבוצה שפגעו בביטחון של הישראלים, בין אם זה בלוחמי צה"ל או באזרחים בצד השני, לא ינקה, ואנחנו נעמוד באופן מלא באחריותנו להגן על אזרחי המדינה ולאפשר לחיילי צה"ל לבצע את משימותיהם".

נתניהו: נגיב קשה על הטרור

מוקדם יותר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ישראל "תגיב קשה על השתלשלות הטרור הזאת". בפתח פגישתו בירושלים עם נשיא בולגריה רוסן פלבנלייב, הדגיש ראש הממשלה כי "אנחנו נתונים במערכה קשה מול רשת טרור עולמית שמאורגנת באירן דרך שליחים שפועלים במרחבים ומעגלים רחבים".

לדבריו, "התקפת הטרור בבולגריה היא כמובן דוגמה אחת לכך, אבל אנחנו חווים גם התקפות, במקרה זה מהדרום על רצועת עזה. ארגוני הטרור השונים שם מקבלים את הסיוע מרחוק והם פוגעים. אנחנו פוגעים בהם לפני שהם פוגעים בנו וגם אחרי".

מפקד הפלוגה מגבעתי נפצע הבוקר בינוני-קשה, לאחר שנפגע מפיצוץ מטען צד שהונח על גדר המערכת של רצועת עזה ליד כיסופים. הקצין היה חלק מהכוח שסייר באזור, טופל במקום על ידי כוחות צבא ופונה באופן מוסק לבית החולים סורוקה בבאר שבע לצורך המשך טיפול. כוח צה"ל ביצע סריקות באזור.