ראש הממשלה בנימין נתניהו על פציעת הקצין: "נגיב קשה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מבטיח הבוקר שישראל תגיב לפציעתו של מפקד הפלוגה ממטען צד ליד כיסופים. "ארגוני הטרור השונים בעזה מקבלים את הסיוע מרחוק והם פוגעים", אמר בפתח פגישה עם נשיא בולגריה. הקצין עדיין מאושפז במצב בינוני-קשה בביה"ח סורוקה בב"ש

שעות ספורות לאחר פציעתו של מפקד הפלוגה מחטיבת גבעתי ממטען צד שהופעל לעבר כוח צה"ל ליד כיסופים, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לתקרית והבטיח שישראל "תגיב קשה על השתלשלות הטרור הזאת".

בפתח פגישתו בירושלים עם נשיא בולגריה רוסן פלבנלייב, הדגיש ראש הממשלה כי "אנחנו נתונים במערכה קשה מול רשת טרור עולמית שמאורגנת באירן דרך שליחים שפועלים במרחבים ומעגלים רחבים". הוא הדגיש כי "התקפת הטרור בבולגריה היא כמובן דוגמה אחת לכך. אבל אנחנו חווים גם התקפות, במקרה זה מהדרום על רצועת עזה. ארגוני הטרור השונים שם מקבלים את הסיוע מרחוק והם פוגעים. אנחנו פוגעים בהם לפני שהם פוגעים בנו וגם אחרי".

קצין צה"ל נפצע בינוני-קשה ממטען צד ליד כיסופים

מפקד פלוגה בחטיבת גבעתי נפצע הבוקר בינוני-קשה לאחר שנפגע מפיצוץ מטען צד שהונח על גדר המערכת של רצועת עזה ליד כיסופים. הקצין היה חלק מהכוח שסייר באזור, טופל במקום על ידי כוחות צבא ופונה באופן מוסק לבית החולים סורוקה בבאר שבע לצורך המשך טיפול. כוח צה"ל ביצע סריקות באזור.

מדובר צה"ל נמסר כי השטח הסמוך לגדר המערכת מהווה שטח לחימה, ושהייה בו מנוצלת על ידי ארגוני הטרור להנחת מטענים, תכנון פיגועים וניסיונות חטיפה כנגד חיילי צה"ל. גורם צבאי הוסיף כי במקום נשמע פיצוץ. התושבים באזור קיבלו הנחיה להישאר במרחב שמאפשר להגיע בתוך 15 שניות למרחב המוגן, זאת בשל חשש מירי רקטות לעבר הדרום.