טרור על הגדר: קצין צה"ל נפצע בינוני-קשה ממטען צד ליד כיסופים

מטען צד התפוצץ הבוקר בשטח סמוך לגדר המערכת, מה שגרם לפציעתו של קצין צה"ל המשמש כמפקד פלוגה בחטיבת גבעתי. הוא פונה במצב בינוני-קשה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע. כוחות צה"ל סרקו את האזור והתושבים באזור קיבלו הנחיה להישאר במרחב שמאפשר להגיע בתוך 15 שניות למרחב המוגן

קצין צה"ל נפצע הבוקר בינוני-קשה לאחר שנפגע מפיצוץ מטען צד שהונח על גדר המערכת של רצועת עזה ליד כיסופים. הקצין, שמשמש כמפקד פלוגה בחטיבת גבעתי והיה חלק מהכוח שסייר באזור, טופל במקום על ידי כוחות צבא ופונה באופן מוסק לבית החולים סורוקה בבאר שבע לצורך המשך טיפול. כוח צה"ל ביצע סריקות באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר צה"ל נמסר כי השטח הסמוך לגדר המערכת מהווה שטח לחימה, ושהייה בו מנוצלת על ידי ארגוני הטרור להנחת מטענים, תכנון פיגועים וניסיונות חטיפה כנגד חיילי צה"ל. גורם צבאי הוסיף כי במקום נשמע פיצוץ. התושבים באזור קיבלו הנחיה להישאר במרחב שמאפשר להגיע בתוך 15 שניות למרחב המוגן, זאת בשל חשש מירי רקטות לעבר הדרום.

אתמול דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי לפחות אדם אחד נפצע באורח קשה בתקיפה נוספת של כלי טייס ישראלי בעיירה בית חנון בצפון רצועת עזה. גורם צבאי ששוחח עם חדשות 2 באינטרנט הדגיש כי מדובר בפיצוץ שמקורו בעזה, וכי אין לצה"ל כל קשר לאירוע. "פשע האויב לא יימשך בלא-מענה", נמסר בהודעה רשמית מטעם הזרוע הצבאית של הארגון השולט ברצועה אתמול. לפי דיווחי הפלסטינים, בתקיפות חיל האוויר נהרגו לפחות שני פעילי חמאס וג'יהאד אסאלמי.