האם פיקוד העורף "יצייץ" על נפילות טילים?

בצה"ל בוחנים את האפשרות להשתמש ברשת החברתית טוויטר, ובאמצעותה להתריע לאזרחים על נפילות טילים, כניסה למקלטים ועוד הודעות בזמן חירום. "זה יכול להציל חיים ולשמש אותנו", סיפרה קצינה בכירה בפיקוד העורף. בינתיים משתמשים בפיקוד בפייסבוק ויוטיוב

ציוצים על נפילות טילים? (חדשות 2)

כבר מזמן שבצה"ל הבינו שיש צורך ממשי בשימוש ברשתות החברתיות, כדי לשתף את הציבור בהנחיות השונות לשעת חירום. כעת בוחנים גם את האפשרות לעשות שימוש ברשת החברתית "טוויטר" כדי למסור, או יותר נכון לצייץ הודעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחרונה בחנה קצינה במחלקת אוכלוסיה של פיקוד העורף את השימוש ברשתות חברתיות בצבאות שונים בעולם, וכעת נבחנת האפשרות להשתמש ברשתות החברתיות השונות כדי להודיע על נפילות טילים, כניסה למקלטים, אזהרות והנחיות שונות. הכוונה היא לצייץ על נפילת טיל וכן לעזור לאוכלוסיה דרך קריאות בטוויטר.

הנושא עדיין נבחן וטרם התקבלה החלטה כלשהי, אך בפיקוד משוכנעים כי הם חייבים לנצל את הפלטפורמה הזאת. "זה יכול להציל חיים ולשמש אותנו, ואנו מבינים את החשיבות של זה", סיפרה קצינה בכירה בפיקוד העורף.

כיום, לפיקוד העורך יש דף פיסבוק מצליח, אתר אינטרנט שעבר שדרוג לאחרונה, וחשבון יוטיוב בו הם מעלים סרטים עם הדרכות לאוכולוסיה. אולי בעתיד הקרוב גם נראה ציוצים של הפיקוד שיוכלו בעת חירום -  גם להציל חיים.