הפלסטינים: "פצוע קשה בעוד תקיפה בעזה"

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו אחר הצהריים כי לפחות אדם אחד נפצע באורח קשה, בתקיפה של כלי טיס ישראלי בצפון רצועת עזה. דובר צה"ל: מדובר באירוע פנים-פלסטיני, אין לנו כל קשר אליו. חמאס מאיים: הפשעים של האויב לא יימשכו ללא מענה

פעילות צה"ל בעזה נמשכת: כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי לפחות אדם אחד נפצע באורח קשה בתקיפה נוספת של כלי טייס ישראלי בעיירה בית חנון בצפון רצועת עזה. גורם צבאי ששוחח עם חדשות 2 באינטרנט הדגיש כי מדובר בפיצוץ שמקורו בעזה, וכי אין לצה"ל כל קשר לאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר תקיפות צה"ל היום ברצועת עזה, שבאו בעקבות שיגור קסאמים ופצצות מרגמה לישראל, איימו במהלך היום בחמאס בנקמה. "פשע האויב לא יימשך בלא-מענה", נמסר בהודעה רשמית מטעם הזרוע הצבאית של הארגון השולט ברצועה. לפי דיווחי הפלסטינים, בתקיפות חיל האוויר נהרגו לפחות שני פעילי חמאס וג'יהאד אסאלמי.

"המשטר הציוני ממשיך בפשעיו וביהירותו כלפי ארצנו ועמנו... בגלל רצונו לפוצץ את המצב", נמסר בהודעה של גדודי עז א-דין אל קסאם. "האויב לא יוכל לקשור את ידינו ופשעו לא ימשיך בלא-מענה".

מוקדם יותר היום התייחס גם ראש הממשלה נתניהו לבוקר המתוח בדרום, בפתח פגישתו עם שליח הקוורטט למזרח התיכון טוני בלייר. "הדבר האמיתי שאנו מתמודדים איתו הוא טילים. יש את חמאס, הנתמך על ידי אירן, שיורה עלינו טילים והם ירו שוב", אמר נתניהו. "לא ניתן לאף אחד להתחמש, לירות עלינו טילים ולחשוב שהוא יכול ליהנות מחסינות. הם לא יימלטו מעונש".

ראש הממשלה הדגיש: "תקפנו אותם לפני, תקפנו אותם אחרי, ואנו נמנע את התחמשותם. זוהי המדיניות שלנו. זוהי מדיניות שונה מאוד שאני מיישם. לא ניתן להם להימלט ללא עונש והם יודעים שזה מה שאנו עושים".

התחממות הגזרה החלה בשעות הבוקר, עם ירי של חמש רקטות קסאם לכיוון המועצות האזוריות שער הנגב וחוף אשקלון, שהתפוצצו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. הפלסטינים דיווחו שצה"ל תקף מוקד של חמאס באזור מחנה הפליטים ג'בליה וכי אדם אחד, עבדול-רחמאן דרוויש אבו-ג'לאלה נהרג ושניים נפצעו.

בנוסף, נורו הבוקר מספר פצצות מרגמה לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר המערכת בצפון הרצועה. הכוח השיב באש, ולא היו נפגעים. זמן קצר לאחר מכן תקף צה"ל פעם נוספת את החולייה ששיגרה את פצצות המרגמה. במקרה זה מדווחים הפלסטינים על הרוג, איש הג'יהאד יאסר ג'ומע טראבין, ופצוע.