שני הרוגים בתקיפות צה"ל בעזה

חמש רקטות נורו הבוקר מהרצועה לישראל, והתפוצצו בשטחים פתוחים. בתגובה תקף חיל האוויר חוליית משגרים וזיהה פגיעה. מאוחר יותר בוצעה תקיפה נוספת בעקבות ירי פצצות מרגמה לעבר כוח צה"ל ליד גדר הביטחון. הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים ועל כמה פצועים

הדרום מתחמם שוב: חמש רקטות קסאם נורו הבוקר מרצועת עזה לכיוון המועצות האזוריות שער הנגב וחוף אשקלון, והתפוצצו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. מערכת "צבע אדום" הופעלה בכל המקרים. בתגובה תקף צה"ל פעמיים ברצועה ועל פי דיווחי הפלסטינים שני בני אדם נהרגו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות ירי הרקטות לדרום תקף חיל האוויר את חוליית המשגרים וזיהה פגיעה. הפלסטינים מדווחים שצה"ל תקף מוקד של חמאס באזור מחנה הפליטים ג'בליה וכי אדם אחד נהרג ושניים נפצעו.

בנוסף, נורו הבוקר מספר פצצות מרגמה לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר המערכת בצפון הרצועה. הכוח השיב באש, ולא היו נפגעים. זמן קצר לאחר מכן תקף צה"ל פעם נוספת את החולייה ששיגרה את פצצות המרגמה. במקרה זה מדווחים הפלסטינים על הרוג ופצוע.

נתניהו: מי שירה עלינו ייענש

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר למתיחות בדרום, בפתח פגישתו עם שליח הקוורטט למזרח התיכון טוני בלייר. "הדבר האמיתי שאנו מתמודדים איתו הוא טילים. יש את חמאס, הנתמך על ידי אירן, שיורה עלינו טילים והם ירו שוב", אמר נתניהו. "לא ניתן לאף אחד להתחמש, לירות עלינו טילים ולחשוב שהוא יכול ליהנות מחסינות. הם לא יימלטו מעונש".

ראש הממשלה הדגיש: "תקפנו אותם לפני, תקפנו אותם אחרי, ואנו נמנע את התחמשותם. זוהי המדיניות שלנו. זוהי מדיניות שונה מאוד שאני מיישם. לא ניתן להם להימלט ללא עונש והם יודעים שזה מה שאנו עושים".