צפו: הרמטכ"ל התאמן בחילוץ פצועים

רא"ל גנץ, שמסיים את תפקידו בעוד כחודש וחצי, הגיע להיפרד מפיקוד העורף ולקח חלק בתרגיל חילוץ נפגעים מבין ההריסות. כשהוא חבוש בווסט וקסדה הרים הרמטכ"ל אבנים כמו שאר המשתתפים ולאחר מכן נשא דברים והדגיש: "העורף הוא יעד הפעולה של האויבים שלנו"

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ נפרד היום (שלישי) מפיקוד העורף. גנץ נפגש עם בכירי הפיקוד ואף לקח חלק באימון חילוץ יחד עם צוותים שתרגלו הוצאת נפגעים מהריסות. בסרטון מהתרגיל נראה הרמטכ"ל עם וסט וקסדה מסייע בפינוי ההריסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרמטכ"ל, שקיבל תעודת הוקרה מראש עיריית ראש העין - עיר מגוריו, נפגש במהלך הביקור עם משתתפי פרויקט "מגשימים חלום"- פרויקט התנדבות לשירות בצה"ל של מתנדבים בעלי מוגבלויות.

"טבע המלחמה לא השתנה", אמר גנץ . "מאפייני הלחימה, איך נלחמים, השתנו במעט אך יעדי הלחימה קיבלו תפנית משמעותית ואנו ערים כי בצורה הולכת ומתגברת, העורף הישראלי הוא יעד הפעולה של האויבים שלנו".

הרמטכ"ל בין ההריסות (דו"מ)

הרמטכ"ל הדגיש את חשיבות יכולת העמידה של האזרחים: "אם נהיה חזקים בהתקפה אך חדירים בהגנה וחלשים בעמידה ובחוסן של העורף, לא נצלח. אתם בפיקוד העורף אחראים על החוסן, על ההצלה, על הסיוע הזה ולכן אני מבקש להגיד לכם תודה רבה".

במהלך שנות כהונתו של הרמטכ"ל, פיקוד העורף היה שותף למספר אירועים מרכזיים ברחבי הארץ והעולם ובהם השריפה בכרמל, השתתפות במשלחות חילוץ בהאיטי (רעידת אדמה), יפן (רעידת אדמה), גאנה (קריסת קניון) והפיליפינים (סופת טייפון), סופת השלגים בשנה שעבר והמבצעים בעזה -"עמוד ענן" ו"צוק איתן".