הספינה "אסטל" עגנה באשדוד: אין ציוד הומניטרי

אחרי השתלטות חיל הים על הספינה שהייתה בדרך לרצועת עזה, היא נגררה לנמל אשדוד, שם נערכו בדיקות של המטען שהובילה. בניגוד לטענות הפעילים, לא נמצא ציוד סיוע

לא נמצא בספינה ציוד הומניטרי (חדשות 2)

לאחר ההשתלטות הבוקר של חיל הים על הספינה "אסטל" בלב ים, נגרר כלי השיט, שהפליג לכיוון עזה, לנמל אשדוד. בנמל נערכה בדיקה מקיפה של המטען שהובילה הספינה ולא נמצא בה ציוד הומניטרי - בניגוד לטענת הפעילים שהיו על הסיפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוחמי חיל הים השתלטו הבוקר על האונייה "אסטל", ובכך סיכלו את כוונת הפעילים הפרו-פלסטינים שהפליגו בה להגיע אל חופי הרצועה כדי "לשבור את המצור מעל עזה", כהגדרתם. ספינות חיל הים כיתרו את הספינה וכעבור זמן קצר השתלטו עליה, ללא הפעלת כוח, הלוחמים שנשלחו לעצור את הפלגתה. האונייה נגררה לנמל אשדוד, יחד עם 17 הפעילים שהפליגו בה.

"מטרתם להכפיש את המדינה"

גורם במשרד הביטחון כינה את משתתפי המשט "פרובוקטורים המונעים משנאה לישראל" ואמר כי "מטרתם אינה להעביר סיוע הומניטרי, אלא להכפיש את המדינה". הוא הבהיר כי "ניתן להכניס לעזה את כל סוגי המוצרים והסחורות, למעט כלי נשק וחומרים אחרים שעלולים לשמש לפגיעה באזרחי ישראל".

בצה"ל הגיבו גם לטענות פעילי השמאל, לפיהן מהווה מדיניות הסגר של ישראל על הרצועה עבירה על הדין הבינלאומי: "מדובר במדיניות שאושרה בדוח האו"ם לאחר משט המרמרה - והיא כוללת את זכותה של ישראל לפעול בים כדי למנוע הברחת אמצעי לחימה לארגוני הטרור, כפי שכבר אירע בעבר".