השר יעלון: "שינוי הסכם השלום עם מצרים - תקדים רע"

המשנה לראש הממשלה והשר לעניינים אסטרטגיים מתנגד נחרצות לפתיחת הסכם השלום עם מצרים. "זה לא בא בחשבון", אמר היום. "אם מצרים רוצה להכניס כוח צבאי - נדבר על זה. אבל זה יהיה תקדים מאוד רע אם נתחיל לפתוח הסכמים". על מורסי: "הוא כבר נזהר בהתבטאויות שלו"

ישראל מתנגדת נחרצות לכל שינוי בהסכם השלום עם מצרים, כך מבהיר היום המשנה לראש הממשלה והשר לעניינים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון. "פתיחת הנספח הצבאי בהסכם השלום אינה באה בחשבון. אם מצרים רוצה להכניס כוח צבאי כזה או אחר (לסיני), נדבר על זה. אבל זה יהיה תקדים מאוד רע אם נתחיל לפתוח הסכמים", אמר היום השר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנשיא מורסי הוא איש אחים מוסלמים, אבל בהתבטאויות שלו הוא כבר נזהר", ציין יעלון. "הוא לא מזכיר את ישראל, אבל מנגד הוא נאלץ לעבוד לפי אילוצים. למרות שהוא היה מאוד רוצה לפתוח את הסכם השלום, בסוף הוא נאלץ להגיד שהוא מחויב אליו. כי אם זה לא היה קורה, הכסף האמריקני היה מפסיק לזרום. זו ריאליות פוליטית. לכן הסכם שאינו מגובה באינטרסים לא שווה את הנייר שחותמים עליו".

מסר דומה השמיע השבוע ראש הממשלה בנימין נתניהו, במהלך פגישתו עם שגרירי האיחוד האירופי בירושלים. "כל שינוי עלול להביא לביטולו של הסכם השלום", אמר ראש הממשלה, והביע את תקוותו שהמשטר החדש במדינה יפעל ביתר שאת למנוע פעולות טרור משטח סיני.