פרס לנשיא בלרוס: "תודה על הטיפול בדגן"

נשיא המדינה שוחח עם עמיתו הבלרוסי והודה לו על הסכמתו לאפשר את הניתוח לראש המוסד לשעבר. "זהו מעשה אנושי וידידותי כלפי ישראל", אמר. שיפור במצבו של דגן: שב להכרה ושוחח עם משפחתו. אבטחה כבדה על בית החולים בו הוא מאושפז

מתאושש. מאיר דגן (חדשות 2)

נשיא המדינה התקשר הבוקר לנשיא בלרוס, אלכסנדר לוקאשנקו על מנת להודות לו על הטיפול הרפואי המוענק למאיר דגן. "אני מבקש להודות לך על הדרך שבה טיפלת באחד מהאזרחים הנפלאים של מדינת ישראל, מאיר דגן", אמר פרס בשיחה. "דגן הוא גיבור אמיתי אשר נלחם בטרור ובאלימות והקדיש את חייו לביטחון המדינה. אנחנו מודים לך על כך שבלרוס מארחת אותו בהליך הרפואי הנדרש. זה מאוד משמעותי לכולנו ואנו רואים בכך אקט אנושי וידידותי כלפי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הנשיא לוקאשנקו עדכן את הנשיא כי הוא עוקב באופן אישי אחרי מצבו של דגן וכי מצבו יציב ומספק ביחס לניתוח שעבר. "היה לי חשוב להיות מעורב בסיוע", אמר לוקאשנקו בשיחה. "אני ואתה נתפלל יחד להחלמתו המהירה".

אתמול שוחח הנשיא פרס עם רעייתו של ראש המוסד לשעבר והתעדכן כי מצבו משתפר. הנשיא שיבח את פועלו של דגן לאורך השנים ואת תרומתו הרבה לביטחון מדינת ישראל, ואמר כי כל המדינה עוקבת אחרי מצבו ומתפללת להחלמתו.

במפגש שקיים היום עם תלמידים מהעדה הדרוזית אמר פרס על דגן: "הוא איש בלתי רגיל ואמיץ. לחם בטרור לטובת כולנו. אני מודה לנשיא בלרוס על שטיפל בנושא של דגן".

סביב בית החולים בו מאושפז דגן פרוסה אבטחה כבדה. במקום שוהים גם בני משפחתו. הימים הקרובים הם קריטיים כדי לעמוד על הצלחת ההשתלה בגופו. גורמים בישראל אמרו כי הפרסום בדבר אשפוזו של דגן, שלו אחראי נשיא בלרוס "לא טוב" לישראל, ונעשה על ידי הנשיא ככל הנראה כדי לזכות בכותרות מסביב לעולם.