פרסום ראשון: אלמונים חדרו לבסיס, כפתו חייל וגנבו נשק

רעולי פנים חדרו הבוקר לבסיס צה"ל בצפון, כפתו חייל ששירת בחמ"ל - ולאחר מכן גנבו אמצעי לחימה ונמלטו. כוחות גדולים של צה"ל עורכים סריקות בניסיון לאתרם ובודקים אם קיבלו סיוע מתוך הבסיס בחדירה. דובר צה"ל: המקרה בחקירה

תקרית חמורה. ארכיון (חדשות 2)

תקרית בטיחות חמורה בבסיס צה"ל בצפון: רעולי פנים הצליחו הבוקר לחדור לבסיס בצומת גולני ולגנוב אמצעי לחימה מהמתקן - אחרי שכפתו את אחד החיילים שהיו במקום. כוחות צה"ל מבצעים בשעות אלו סריקות נרחבות אחר החשודים בניסיון לאתרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממידע שהגיע לחדשות 2 באינטרנט עולה כי הבוקר נכנסו לבסיס בין שניים לארבעה רעולי פנים. החשודים כפתו חייל שהיה בחמ"ל, ששירת בתפקיד סמב"צ, גנבו כלי נשק מהבסיס ונמלטו. בשעה זו כוחות צה"ל עורכים מצוד אחר החשודים. גורם צבאי אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי נבדק החשד אם למבצעי הפעולה היה סיוע מתוך הבסיס.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לידיעה: "המשטרה הצבאית חוקרת חשד לפיו בשעות הבוקר המוקדמות בוצעה חדירה בשוד מזויין של ארבעה כלי נשק במחנה נפתלי. על פי החשד, השוד בוצע תוך הפעלת אלימות. החשודים נמלטו. האירוע ונסיבותיו מצויים בחקירה".

מדובר בתקרית בטיחות חמורה נוספת, המצטרפת למספר תקריות דומות בשנה החולפת - האחרונה שבהן בסוף חודש יולי השנה. פלסטיני הצליח לחדור למוצב בבקעת הירדן, גנב אמצעי לחימה מהמקום - ובתוך זמן קצר הצליחו חיילי המוצב להשתלט עליו ולעצור אותו.

רק כאשר הבחינו החיילים בפלסטיני משוטט בתוך המתחם - השתלטו עליו ועצרו אותו. חקירה ראשונית שלו העלתה כי התכוון להגיע למחסן אמצעי הלחימה במוצב ולגנוב ממנו נשק ותחמושת. כמו כן התברר כי הוא הצליח במשימתו, אך נעצר לפני שהספיק להימלט. הוא הועבר לחקירת כוחות הביטחון.