פרס לרעייתו של דגן: כל העם מתפלל להחלמתו

נשיא המדינה שוחח עם אשתו של ראש המוסד לשעבר ושמע ממנה כי חל שיפור נוסף במצבו. פרס הדגיש את פועלו של דגן למען ביטחון המדינה ואמר כי כל האזרחים עוקבים מקרוב אחרי התאוששותו

מתאושש. מאיר דגן (חדשות 2)

נשיא המדינה שמעון פרס שוחח היום עם רעייתו של ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, שמתאושש מניתוח השתלת כבד שעבר בבלרוס. פרס התעניין בשלומו של דגן ושמע מאשתו כי מצבו משתפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הנשיא שיבח את פועלו של דגן לאורך השנים ואת תרומתו הרבה לביטחון מדינת ישראל, ואמר כי כל המדינה עוקבת אחרי מצבו ומתפללת להחלמתו.

במפגש שקיים היום עם תלמידים מהעדה הדרוזית אמר פרס על דגן: "הוא איש בלתי רגיל ואמיץ. לחם בטרור לטובת כולנו. אני מודה לנשיא בלרוס על שטיפל בנושא של דגן".

כבר אתמול דווח על שיפור במצבו של ראש המוסד לשעבר, לאחר הניתוח המורכב שעבר. סביב בית החולים בו מאושפז דגן בבלרוס פרוסה אבטחה כבדה. במקום שוהים גם בני משפחתו. הימים הקרובים הם קריטיים כדי לעמוד על הצלחת ההשתלה בגופו. גורמים בישראל אמרו כי הפרסום בדבר אשפוזו של דגן, שלו אחראי נשיא בלרוס "לא טוב" לישראל, ונעשה על ידי הנשיא ככל הנראה כדי לזכות בכותרות מסביב לעולם.

בהודו דחו אפשרות לנתח את דגן: "אישיות בלתי רצויה"

עניין הניתוח מתרוצץ כבר זה חודשים אחדים בחוגים מצומצמים ומקורבים לדגן, ומרגע שמצבו הלך והחמיר נרתמו רבים ודאגו לבריאותו - בין היתר ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ועוד.

תחילה טס דגן יחד עם מקורביו לאטלנטה שבארצות הברית והמתין שם - אבל בשל הזמן הרב שהוא היה צריך להמתין בשביל הניתוח, דובר על אפשרות להטיסו לניתוח בהודו אך שם דחו את האפשרות שיגיע כי הגדירו אותו כ"אישיות בלתי רצויה", כי כיהן כראש המוסד.

למינסק שבבלרוס הוא הגיע יחד עם חברו הטוב מימי הצבא יוסי בן חנן וגם עם רופא מומחה מטעמו. מהבדיקות האחרונות שנעשו עולה כי הכבד שהושתל בגופו מתפקד כראוי.