חוטפי שליט: כך חדרנו למוצב

בחמאס ממשיכים לשחרר קטעים שונים מהסרט שיפרסמו היום במלאת שנה לעסקת שליט. הפעם, החוטפים עצמם מדברים לראשונה על הפעולה. "עברנו את הגדר - ולא האמנו שאין שם אף אחד", הם טענו למחדלי אבטחה ישראלים, "אם היו מגלים אותנו - זה היה הסוף". בכתבה הם מתארים את האירוע ומוסיפים - "חמאס ערוך ומוכן לפעולות עתידיות"

הטלוויזיה של חמאס שידרה בשעה האחרונה כתבה לקראת פרסום הסרט השלם "ניפוץ האשלייה", שמתאר את חטיפתו של החייל גלעד שליט לפני כ-6 שנים. בקטע ששודר מרואיינים אנשי אז-עדין אל-קאסם, אנשי הזרוע הצבאית של החמאס, שמספרים על הפעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"כשעברנו את הגדר, לא האמנו שאין שם אף אחד. אם מישהו היה מזהה אותנו, זה היה הסוף שלנו", כך מספר אחד החוטפים למצלמה, כשהוא עומד בתוך המנהרה דרכה חדרו המחבלים אל תוך שטח ישראל.

הסרטון, שמשלב תמונות מיום שחרורו של שליט, ושיחזורים של פעולת החטיפה כלל ראיונות עם כמה מחוטפיו של שליט, שחוגגים היום את "יום הניצחון", במלאת שנה לחתימת עסקת שליט.

"יצרנו קשר עם הפיקוד העליון של המבצע. תצפתנו על החיילים", סיפר אחד מהם, "זו הייתה פעולה מסוכנת ביותר, אם הם היינו מתגלים, הפעולה הייתה נכשלת".

הם תארו גם את האור הירוק שניתן ל"מבצע" - "המתנו לשעת הש' של הפעולה כדי לקבל אישור לירות פצמ"רים לעבר העמדה, ולפתוח במתקפה. ואז יצאנו לדרך.

קריינות שצורפה לכתבה הכריזה - "פעילי חמאס עדיין מוכנים וערוכים להמשך הפעולות נגד האויב הציוני".