חמאס מציג: שחזור חטיפת שליט ותמונות מרגע השחרור

שנה לעסקת שליט יפרסם היום חמאס סרטון חדש בו משוחזרת חטיפת החייל, ולטענת הארגון יחשפו פרטים חדשים . בקטע שפורסם כבר ברשת אל ג'זירה מתועדות כמה שניות מהמבצע הצבאי שבו נלקח שליט בשבי. תחנת הטלוויזיה של חמאס שידרה קדימון שכלל תמונות חדשות מהרגע שבו יצר שליט לראשונה קשר עם הצד הישראלי

בחמאס מציינים היום שנה לעסקת שליט במסגרתה שוחררו 1,027 אסירים פלסטינים תמורת החזרת החייל הישראלי ויפרסמו הערב סרט שבו יחשפו תיעוד של מבצע החטיפה שטרם נראה. קטעים קצרים מתוך הסרט כבר שודרו בתחנת הטלוויזיה של חמאס וברשת אל ג'זירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

חמאס הודיע כי הסרט שישודר הוא באורך 45 דקות ובו תיעוד של אירוע חטיפתו של שליט ממוצב כרם שלום. בין היתר, יוצג שם שחזור של תכנון החטיפה, הפגיעה בטנק בו שהה שליט, והוצאתו מכלי הרכב המשוריין. תחנת הטלוויזיה של הארגון שידרה קדימון לסרט שבו מוצג תיעוד של הרגע הראשון בו יצר שליט קשר עם הצד הישראלי. בין היתר נראה שם דוד מידן, האחראי על המשא ומתן מטעם ראש הממשלה.

הסרט רומז ששליט הובל ברחובות עזה 

במקביל, שידרה רשת אל-ג'זירה הבוקר כתבה מקדימה על הסרט, שצפוי לכלול גם תמונות אמיתיות מניהול האירוע, אך נראה שבהיקף מצומצם. בכתבה שפורסמה נראים בעיקר שחזורים מבויימים, מתוסרטים ומצולמים באולפן. בין היתר משחזרים שם אנשי חמאס את תכנון האירוע, את תחילת הפעולה, ואת הוצאתו של שליט מהטנק שהותקף. בקטע ששודר נראה שליט מרים ידיים ויורד מהטנק בו שהה. חמושי חמאס, שמאיימים עליו ברובים, מובילים אותו מהמקום.

גם ברשת ערבית נוספת שודר קדימון לסרט שיוצג הערב, בו ניתן לראות גם כן את רגעי החטיפה, ורמיזה לכך ששליט הובל ברחובות העיר עזה, עד למקום המסתור בו הוחזק. כבר ביום שבת האחרון חמאס הציג באתרו קדימון לקראת פרסום הסרט המלא, שהתמקד בעיקר בתכנון האירוע ובהנחת המטען סמוך לטנק.

בעזה חוגגים שנה לעסקת השבויים

הזרוע הצבאית של חמאס ציינה היום את יום השנה לעסקת חילופי השבויים בה הוחזר שליט במסיבת עיתונאים. הדובר, אבו עוביידה, התגרה בישראל והצהיר: "במשך הרבה זמן הישראלים חשבו שהם יכולים לשחרר את גלעד שליט בעזרת כוח, אך הוכחנו שלא כך הדברים".

אבו עובדייה הדגיש את התפרצות האושר ברחוב הפלסטיני בעקבות הישגי העסקה. "אנו מציינים את היום הזה ברצועת עזה כיום של ניצחון". הוא הבטיח כי חמאס ימשיך להיאבק למען שאר האסירים הכלואים בישראל. "ננהל את מאבק הג'יאהד כדי לשחרר גם אותם".

הוא הוסיף וטען כי המשא ומתן לשחרור שליט המשיך להתנהל גם כשהתקיימו חילופי אש בין חמאס לצה"ל. "ההיסטוריה תוסיף ותרשום עוד ועוד ניצחונות של חמאס", הכריז. "אנחנו מחויבים לדרך שהכתבנו לעצמנו, לשחרור האדמות. פני המוג'אהידין לעתיד. יהיו מאבקים נוספים בהמשך הדרך".

"אנחנו ממשיכים לשמוע את האיומים שמגיעים מישראל, אבל אלו רק איומים, ישראל תמיד מאיימת", המשיך אבו עוביידה להקניט, וסיכם: "אין להם אמונה, הדרך של ישראל לא ברורה כמו שלנו - לכן נוכל לנצח אותם".