מתאושש: שיפור במצבו של ראש המוסד לשעבר מאיר דגן

ראש המוסד לשעבר מאיר דגן עדיין מאושפז בבית החולים בבלרוס כשהוא מונשם ומורדם, לאחר שהתאושש מניתוח של השתלת כבד. בני משפחתו שוהים לצדו. סביב בית החולים במדינה פרושה אבטחה רבה. בישראל לא מרוצים מהפרסום

מתאושש. מאיר דגן (רויטרס)

שיפור חל במצבו של ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, שמתאושש מניתוח השתלת כבד שעבר בבלרוס. למרות זאת, ובהתאם להחלטת הרופאים, דגן בן ה-67 עדיין מונשם ומורדם, ונמצא בבידוד מחשש לזיהום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

סביב בית החולים שבו מאושפז דגן בבלרוס פרושה אבטחה כבדה. במקום שוהים גם בני משפחתו. הימים הקרובים קריטיים כדי לעמוד על הצלחת ההשתלה בגופו. גורמים בישראל אמרו כי הפרסום "לא טוב" לישראל, והוא נעשה על ידי הנשיא ככל הנראה כדי לזכות בכותרות מסביב לעולם.

עניין הניתוח מתרוצץ כבר זה חודשים אחדים בחוגים מצומצמים ומקורבים לדגן ומרגע שמצבו הלך והחמיר נרתמו רבים ודאגו לבריאותו - בין היתר ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ועוד.

בהודו דחו אפשרות לנתח את דגן: "אישיות בלתי רצויה"

תחילה טס דגן יחד עם מקורביו לאטלנטה שבארצות הברית והמתין שם - אבל בשל הזמן הרב שהוא היה צריך להמתין בשביל הניתוח, דובר על אפשרות להטיסו לניתוח בהודו אך שם דחו את האפשרות שיגיע כי הגדירו אותו כ"אישיות בלתי רצויה", כי כיהן כראש המוסד.

למינסק שבבלרוס הוא הגיע יחד עם חברו הטוב מימי הצבא יוסי בן חנן וגם עם רופא מומחה מטעמו. מהבדיקות האחרונות שנעשו עולה כי הכבד שהושתל בגופו מתפקד כראוי.

דבר הניתוח נחשף אתמול כאמור על ידי נשיא בלרוס לוקשנקו במסיבת עיתונאים שהוא ערך. לוקשנקו סיפר, כי ראש המוסד לשעבר אושפז בארצו לפני כעשרה ימים. לאחרונה נודע כי מאיר דגן ממתין לניתוח כבר שלושה חודשים. גורמים המעורים בפרטים ציינו כי דגן שהה בארה"ב למשך פרק זמן מסוים ומצבו הוגדר לא טוב.