הסלמה בדרום: מטח קסאמים על שדרות

פלסטינים ירו הלילה מרצועת עזה מטח של מספר רקטות קסאם לעבר העיר שדרות. כל הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. תושבי עוטף עזה התבקשו להיכנס למרחבים מוגנים. בתגובה לירי תקף צה"ל מוקד טרור בצפון הרצועה. אמש פגעה רקטת קסאם בחצר בית בעוטף עזה וגרמה לנזק רב

מטח קסאמים לעבר שדרות. ארכיון (רויטרס)

ירי הרקטות לעבר ישראל נמשך גם הלילה: סמוך לשעה 01:00 לפנות בוקר ירו פלסטינים מרצועת עזה מטח של מספר רקטות קסאם לעבר העיר שדרות ויישובים בסביבתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהמשטרה נמסר כי כל הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. במקביל קוראים בפיקוד העורף לתושבי עוטף עזה לשהות במרחבים מוגנים.

בתגובה לירי תקפו כלי טיס של חיל האוויר מוקד פעילות טרור בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה מדויקת במטרה וכי כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל", נמסר.

אתמול: קסאם בחצר בית

אמש נשמעה אזעקת "צבע אדום" ביישובי עוטף עזה ולאחריה נשמע קול נפץ עז שהחריד את תושבי אחד המושבים באזור. לאחר מספר דקות התברר כי רקטת קסאם פגעה בחצר בית וגרמה לו נזק רב. לא דווח על נפגעים בנפש.

הירי הנוכחי מצטרף למספר רב של רקטות שנורו לעבר יישובי הדרום בשבועות האחרונים, כששיא הירי היה לפני כשבוע - אז יותר מ-60 רקטות קסאם ופצצות מרגמה לעבר יישובי מערב הנגב, שהגיע על רקע התחממות האזור בשבועות האחרונים. בבוקר החג השני של סוכות נורו 55 רקטות תוך כמה שעות לעבר יישובי הנגב המערבי, לאחר הסיכול הממוקד שביצע חיל האוויר בשני פעילי ג'יהאד איסלאמי בעזה. בתגובה לירי, תקף צה"ל מטרות טרור ברצועה.

בסוף השבוע נורו שתי רקטות גראד לעבר שטח העיר נתיבות, אחת מהן התפוצצה בחצר בית. בשני המקרים לא היו נפגעים ולא דווח על נזק, אך אישה אחת לקתה בחרדה וקיבלה טיפול על ידי פראמדיקים של מגן דוד אדום. רקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח בסמוך לעיר.