התרגיל הגדול: 2,000 חיילים אמריקניים הגיעו לישראל

מהשבוע הבא נראה כולנו וגם נרגיש איך מתרגלים צבאות ישראל וארה"ב שיתוף פעולה בתרחיש של מתקפת טילים על ישראל. אלפי חיילים הגיעו היום לאשדוד, בהמשך יצטרף אליהם גם רמטכ"ל ארה"ב שיצפה כיצד עושים שימוש בכל מערכות ההגנה - מ"כיפת ברזל" ועד ה"חץ". במקביל שומרים במערכת הביטחון על כוננות בגזרות הצפון והדרום

לנמל אשדוד הגיעו היום אלפי חיילים אמריקנים לקראת התרגיל הצבאי הגדול והמשותף שלהם עם צה"ל - תרגיל שידמה מתקפת טילים על ישראל, ואם קשר לאירן או לא, מדובר בתרגיל שנראה, נשמע וגם נרגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחד עם סוללות פטריוט שעגנו הבוקר בנמל אשדוד, באו גם 2,000 חיילים של צבא ארה"ב, הם שייקחו חלק החל מהשבוע הבא בתרגיל גדול המדמה מתקפת טילים על ישראל. התרגיל צפוי להימשך חודש ימים. בתרגיל המשותף לשני הצבאות של ישראל וארה"ב יבדקו את התיאום בין שני הצבאות, והוא יכלול שימוש בכל המערכות הידועות והמוכרות: "חץ", "כיפת ברזל" ופטריוט שייפרסו ברחבי הארץ כבר בשבוע הבא. בהמשך צפוי גם שילוב של ירי באש חיה.

על חשיבותו של תרגיל כזה בתקופה כזאת תעיד גם העובדה שראש המטות המשולבים של ארה"ב, הגנרל מרטין דמפסי, יגיע גם הוא לישראל בעוד כשבועיים ויצפה בכוחות. יש לציין כי האירוע הזה מתקיים כאשר הכוננות בגבולות בשיאה. בגבול הצפון ישנו חשש לחדירה נוספת של מזל"ט מלבנון, והעיניים יהיו נשואות גם לדרום ולגבול מצרים מחשש להתלקחות נוספת בגזרה הזאת.

מדובר צה"ל נמסר הערב כי: "ארה"ב וישראל מקיימות באופן רציף תרגילי שיתוף פעולה בין הצבאות. תרגילים אלו מתוכננים מראש ומהווים חלק מתוכנית האימונים השגרתית, ומטרתם לשפר ולבסס את יכולת הפעולה ההדדית בין שני הצבאות. תרגיל AC12 הינו אבן דרך נוספת במערכת היחסים האסטרטגיים המשותפים בין ארה"ב וישראל. תרחיש התרגיל משלב הדמיית אירועים ואימוני כוחות. יש להדגיש כי התרגיל אינו בא כמענה לאירועים נקודתיים באזור".