ראש הממשלה נתניהו לאירופה: "נשקול מבצע צבאי בסוריה"

לאחר ההכרזה על החרפת הסנקציות הכלכליות על אירן, הודה ראש הממשלה נתניהו לשרי החוץ של האיחוד האירופי, אך גם ציין כי עיניה של ישראל מופנות לכיוונו של אסד. "אם נחשוש מזליגת הנשק הכימי לידי חיזבאללה - נפעל צבאית", ציין נתניהו

סיומה של מלחמת האזרחים בסוריה אינו נראה לעין, והדבר מדיר שינה גם מעיניהם של מנהיגי ישראל: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם שגרירי האיחוד האירופי, ודן עמם בהתפתחויות האחרונות באזור. נתניהו הודה לאיחוד על הסנקציות האחרונות שהטיל על אירן - אך התייחס גם למצבה המדרדר של סוריה, ואמר כי ישראל לא תהסס לצאת למבצע צבאי במדינה - אם תחוש כי קיים איום שהנשק הכימי יזלוג לידי ארגוני טרור דוגמת חיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראל תשקול מבצע צבאי אם תחוש שיש חשש שהנשק הכימי זולג לעבר ארגוני טרור כמו חיזבאללה", אמר נתניהו, והוסיף כי "חיזבאללה עוסק באופן פעיל בטבח העם הסורי". ראש הממשלה התייחס גם למצב משטרו של נשיא המדינה ולתמיכה שהוא מקבל מהרפובליקה האסלאמית. "בלי אירן - אסד לא היה שורד".

בהמשך דבריו התייחס נתניהו להסכם השלום עם מצרים, והביע את התנגדותו לכל שינוי עתידי בנוסח ההסכם. "כל שינוי עלול להביא לביטולו של הסכם השלום", אמר ראש הממשלה, והביע את תקוותו שהמשטר החדש במדינה יפעל ביתר שאת למנוע פעולות טרור משטח סיני.