סיני: מחבלים חמושים השתלטו על רכב צבאי

מבוכה לצבא המצרי: אחרי שהכריזו על מבצע טיהור קיני הטרור בסיני, חטפו היום בקהיר מהלומה מצד החמושים בחצי האי. קבוצת חמושים, שטרם התברר זהותה או שיוכה, השתלטה היום על רכב צבאי באזור אל-אריש, ובו מספר אנשי צבא. הם הוצאו מהרכב לאחר שנשקם נלקח. בצה"ל העלו את רמת הכוננות בדרום

ניסיון הפיגוע הקודם. (דו"צ)

מהלומה לניסיונות הלוחמה בטרור של הצבא המצרי: קבוצת חמושים לא מזוהים השתלטה הערב על רכב צבאי, כשבתוכו חיילים, וחטפו את כלי הרכב. את אנשי הצבא הם השאירו באזור ג'יסר אל-וואדי, החרימו את נשקם, ונמלטו אל תוך המדבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית המביכה אירעה היום באזור אל-אריש, בצפון חצי האי, ודווחה לראשונה בכלי תקשורת צבאיים, וצוטטה מפיו של גורם בצבא מצרים, שסירב להזדהות. לדברי הגורם, אנשי הצבא המצרי ששהו ברכב לא נפגעו במהלך ההתשלטות.

על פי הערכות, ייתכן והפעולה היא חלק מניסיונות להפעיל לחץ על השלטונות בקהיר, בניסיון להביא לשחרורם של אסירים תושבי האזור, שנעצרו במהלך פעולות הצבא המצרי נגד גורמי טרור בסיני.

המתיחות באזור הולכת ומתגברת בחודשים האחרונים, על רקע הקמת תשתיות טרור שונות באזור. הצבא המצרי החל לפעול לעצירת קבוצות וארגוני המחבלים השונים שהחלו להתגבש שם, זאת לאחר ניסיון הפיגוע בישראל, שסוכל על ידי חיל האוויר באוגוסט האחרון, במהלכו נהרגו 15 חיילים מצריים. גם במהלך האירוע ההוא נחטף משוריין מצרי, בעזרתו חצתה קבוצת מחבלים את גבול ישראל והגיעו עד לכרם שלום, שם חוסלו על ידי הפצצה מן האוויר.

השלטונות המצרים, כך על פי הדיווחים בכלי התקשורת במצרים, החלו לנהל מגעים עם גורמים שבטיים בחצי האי כדי לנסות ולזהות את חברי החוליה שביצעה את המעשה. עם זאת, טרם שוחררה הודעה רשמית מצבא מצרים בעניין.

בצה"ל החליטו בינתיים שלא לקחת סיכונים מיותרים, והעלו את רמת הכוננות באזור הדרום, מחשש שחטיפת כלי הרכב המשוריין היא חלק מניסיון פיגוע טרור שיכוון נגד מטרות ישראליות.