אלוף פיקוד דרום על ההסלמה: "זה לא נגמר עד שזה נגמר"

חיל האוויר ביצע היום שני חיסולים מוצלחים ברצועת עזה, אך מפקד פיקוד דרום לא מביע אופטימיות. "זה לא נגמר עד שזה נגמר", אמר אלוף טל רוסו בהתייחסו לאירועים האחרונים בדרום, והוסיף: "מוכנים לכל אתגר שיתרחש עלינו בגזרה ובכלל"

מפקד פיקוד הדרום, האלוף טל רוסו, התייחס היום לאירועים האחרונים בגזרת רצועת עזה והעריך כי סבב ההסלמה עלול להימשך. "זה לא נגמר עד שזה לא נגמר, רק היום הספקנו לבצע שני סיכולים של ירי רקטות לעבר שטח ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו נמצאים בתקופה מעניינת בה אנו מוכנים לכל אתגר שיתרגש עלינו בגזרה - ובכלל", הוסיף האלוף רוסו בדברים שנשא במהלך טקס הרמת כוסית לחילופי מפקד החטיבה הדרומית ברצועת עזה, אלוף-משנה טל חרמוני.

סמוך לשעה 16:00 אחר הצהריים תקף צה"ל פעם נוספת במרכז הרצועה. מהירי שביצע חיל האוויר נהרגו שני פלסטינים ושלושה נוספים נפצעו. דובר צה"ל אישר את דבר התקיפה ואמר כי זוהתה פגיעה בחוליית המחבלים שביצעה מוקדם יותר היום ירי תלול מסלול לעבר שטח מדינת ישראל.

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל, וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות", כך דובר צה"ל. 

יום לא שקט בדרום

במהלך הלילה נורו שתי רקטות קסאם לעבר שטח המועצה האזורית אשכול. מוקדם יותר הבוקר חיסל כלי טיס של חיל האוויר חוליית מחבלים שהייתה בדרכה לשגר רקטות לעבר ישראל מדרום רצועת עזה. הפלסטינים דיווחו כי מחבל אחד נהרג ואחר נפצע באורח קשה. ההסלמה הביאה גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו לאיים שוב כי ישראל תמשיך ותפעל ברצועה ככל שיידרש.

אתמול, בפעולה משותפת של השב"כ, אגף המודיעין וצה"ל, חיסל כלי טיס של חיל האוויר שני פעילי טרור במחנה הפליטים ג'בלייה שבצפון רצועת עזה. שני ההרוגים שייכים לג'יהאד העולמי, ותכננו להוציא לפועל פיגוע בתקופה הקרובה. אחד מהם היה מעורב בירי האחרון לעבר נתיבות.

הפלסטינים דיווחו כי מספר בני אדם נפצעו כתוצאה מהתקיפה. ההרוג בתקיפה אתמול הוא השכם כארים סעידני, אחד ממייסדי ארגון מועצת השורא של המוג'הדין בקצוות ירושלים - ארגון הפועל במסגרת הג'יהאד העולמי והיה מעורב בפעילות טרור נרחבת כנגד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל. מזה שנים מקדם ארגון זה תפיסה רדיקלית והיה אחראי לשורה של פיגועים שבוצעו ובכללם פיגוע בו התפוצץ מטען רב עוצמה על סיור צה"לי וכתוצאה ממנו נהרג חייל צה"ל.