צה"ל תקף שוב ברצועת עזה, הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים

ההסלמה בדרום נמשכת: חיל האוויר תקף בעזה, זו הפעם השנייה מאז הבוקר. התקיפה כוונה נגד חוליית מחבלים בדרכה לשיגור רקטות. דובר צה"ל: חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות. התקשורת הפלסטינית מדווחת על הרוג שני הרוגים ומספר פצועים. במהלך הלילה נורו שתי רקטות לעבר ישראל, לאחר חיסול חוליית מחבלי הג'יהאד אמש

תקיפה נוספת של צה"ל בעזה: שני מחבלים נהרגו בתקיפה של חיל האוויר ברצועה. התקיפה אירעה בדיר א-בלח וכוונה כנגד חוליית מחבלים ברצועה שהתכוונה לשגר רקטות לשטח ישראל. זו התקיפה השנייה של חיל האוויר ברצועה במהלך היום, לאחר התקיפה בעזה הבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הלילה נורו שתי רקטות קסאם לעבר שטח המועצה האזורית אשכול. מוקדם יותר היום כלי טיס של חיל האוויר חיסל חוליית מחבלים שהייתה בדרכה לשגר רקטות לעבר ישראל מדרום רצועת עזה. פלסטינים דיווחו כי מחבל אחד נהרג ואחר נפצע באורח קשה.

אתמול, בפעולה משותפת של השב"כ, אגף המודיעין וצה"ל, חיסל כלי טיס של חיל האוויר שני פעילי טרור במחנה הפליטים ג'בלייה שבצפון רצועת עזה. שני ההרוגים שייכים לג'יהאד העולמי, ותכננו להוציא לפועל פיגוע בתקופה הקרובה. אחד מהם היה מעורב בירי האחרון לעבר נתיבות.

הפלסטינים דיווחו כי מספר בני אדם נפצעו כתוצאה מהתקיפה. ההרוג בתקיפה אתמול הוא השכם כארים סעידני, אחד ממייסדי ארגון מועצת השורא של המוג'הדין בקצוות ירושלים - ארגון הפועל במסגרת הג'יהאד העולמי והיה מעורב בפעילות טרור נרחבת כנגד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל. מזה שנים מקדם ארגון זה תפיסה רדיקלית והיה אחראי לשורה של פיגועים שבוצעו ובכללם פיגוע בו התפוצץ מטען רב עוצמה על סיור צה"לי וכתוצאה ממנו נהרג חייל צה"ל.

מדובר צה"ל נמסר הערב: "כלי טיס של חיל האוויר תקף לפני זמן קצר במרכז רצועת עזה את חוליית המחבלים שביצעה לפני זמן קצר ירי תלול מסלול לעבר שטח מדינת ישראל. זוהתה פגיעה מדויקת במטרה".

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל, וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".