אירן: שיגור המל"ט ממחיש את יכולותינו

לראשונה מאז חדירת כלי הטיס לשמי ישראל התייחס שר ההגנה בטהרן לאירוע, החמיא לחיזבאללה ש"עשו עבודה מצוינת" והכריז: "תם עידן העליונות הצבאית של הציונים"

יירוט המל"ט (דובר צה"ל)

המל"ט שחדר לשמי ישראל לפני כשבוע הופל אומנם כעבור זמן קצר, אבל בחיזבאללה ממשיכים להתפאר בהצלחת שיגורו - והיום הצטרף אל המתרברבים גם שר ההגנה של אירן, ששלח מסר מתגרה לישראל: "השיגור ממחיש את יכולותיה הצבאיות של הרפובליקה האיסלאמית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בהתייחסות ראשונה של טהרן לשיגור המל"ט, שפותח באירן, ושוגר מלבנון על ידי חיזבאללה במטרה לאסוף מידע על מתקנים ביטחוניים רגישים בישראל ובהם הכור הגרעיני בדימונה.

"חיזבאללה עשו עבודה מצוינת", אמר שר ההגנה, אחמד ואחידי, בריאיון לטלוויזיה הממלכתית בארצו. הוא הכריז כי "בכך תם העידן שבו יכול היה המשטר הציוני לשגות באשליות על כך שהוא מחזיק בעליונות צבאית באזור".

דיווח: המל"ט שוגר לקראת תרגיל ישראלי-אמריקני

העיתון הבריטי "סאנדי טיימס" דיווח הבוקר כי המטרה המרכזית שעמדה מאחורי שליחת כלי הטיס לישראל הייתה תיעוד ההכנות לתרגיל משותף לצבאות ישראל וארצות הברית.

נוסף על כך, נטען שם כי כלי הטיס הבלתי מאויש צילם, בין היתר, אתרים לשיגור טילים בליסטיים, שדות תעופה של חיל האוויר ובסיסים סודיים.

המל"ט, מתוצרת אירן ומדגם חדש הקרוי "שאהד 129" המסוגל לחוג באוויר כ-24 שעות ולהגיע לטווח של כ-2,000 ק"מ, הורכב על ידי מומחי חיזבאללה בלבנון ונשלח לישראל. ברשת "אל-מנאר" שמפעיל ארגון הטרור נמסר כי הוא אף "הגיע קרוב לכור הגרעיני בדימונה".