נתניהו: נמשיך לפעול נגד פעילי הג'יהאד בעזה בעוצמה

ראש הממשלה התייחס להסלמה בדרום ושיבח את "הפעילות המדויקת של צה"ל ברצועת עזה אמש". נתניהו הדגיש כי "הג'יהאד העולמי מגביר את המאמצים שלו לפגוע בנו ואנו נמשיך לפעול נגדו בתקיפות ובעוצמה". הוא הודה כי ישראל נתונה למתקפות סייבר והבטיח "כיפת ברזל" נגד טרור קיברנטי

נתניהו מבטיח תגובה עוצמתית לירי לדרום (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה למתיחות הביטחונית בדרום ולסיכולים הממוקדים שביצע חיל האוויר. "אני מבקש לשבח את הפעילות המדויקת של צה"ל ברצועת עזה אמש", אמר. "הג'יהאד העולמי מגביר את המאמצים שלו לפגוע בנו ואנו נמשיך לפעול נגדו בתקיפות ובעוצמה - הן בתגובה והן בסיכול מונע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו אמר כי במקביל, מתגברים גם הנסיונות לבצע תקפות סייבר על תשתיות המחשבים במדינת ישראל. "מדי יום נעשים נסיונות רבים לחדור למערכות המחשב של ישראל", הסביר. "לשם כך הקמתי לפני שנה מטה סייבר לאומי והוא פועל לבלום את הנסיונות הללו על ידי פיתוח מה שהייתי מכנה כיפת ברזל דיגיטלית לישראל להגנה מפני טרור מחשבים".

לדבריו "כמו שיש לנו כיפת ברזל נגד טילים וגדר ביטחון נגד מסתננים וטרור - תהיה לנו הגנה דומה מפני מתקפות סייבר. אבל כמו בבניית הגדר, דרוש זמן להשלים את זה ואנחנו עובדים על כך במלוא הכוח, במלוא המרץ".

חוסלה חוליה שהתכוננה לירי רקטות

הלילה נורו שתי רקטות קסאם לעבר שטח המועצה האזורית אשכול, ובתגובה תקף הבוקר צה"ל שוב בעזה. כלי טיס של חיל האוויר חיסל חוליית מחבלים שהייתה בדרכה לשגר רקטות לעבר ישראל מדרום רצועת עזה. הפלסטינים דיווחו כי מחבל אחד נהרג ואחר נפצע באורח קשה.

אמש, בפעולה משותפת של השב"כ, אגף המודיעין וצה"ל, חיסל כלי טיס של חיל האוויר שני פעילי טרור במחנה הפליטים ג'בלייה שבצפון רצועת עזה. שני ההרוגים שייכים לג'יהאד העולמי, ותכננו להוציא לפועל פיגוע בתקופה הקרובה. אחד מהם היה מעורב בירי האחרון לכיוון העיר נתיבות.

הפלסטינים דיווחו כי מספר בני אדם נפצעו בתקיפה. ההרוג בתקיפה הוא השכם כארים סעידני, אחד ממייסדי ארגון מועצת השורא של המוג'הדין בקצוות ירושלים - ארגון הפועל במסגרת הג'יהאד העולמי והיה מעורב בפעילות טרור נרחבת כנגד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל.