הבוקר: חיל האוויר חיסל חוליית מחבלים בעזה

לאחר שבשעות הלילה נורו שתי רקטות לעבר מועצת אשכול, תקף כלי טיס של חיל האוויר חוליה שעסקה בהכנות לירי לעבר ישראל. מצה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה ישירה במטרה. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחייליו", נמסר מדובר צה"ל

ההסלמה הביטחונית בדרום נמשכת, ושבוע חדש נפתח עם חשש מהידרדרות במצב הביטחוני. הלילה נורו שתי רקטות קסאם לעבר שטח המועצה האזורית אשכול, והבוקר תקף צה"ל שוב בעזה. כלי טיס של חיל האוויר חיסל חוליית מחבלים שהייתה בדרכה לשגר רקטות לעבר ישראל מדרום רצועת עזה. פלסטינים דיווחו כי מחבל אחד נהרג ואחר נפצע באורח קשה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל", נאמר בהודעת דובר צה"ל. "וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות", צוין.

אמש: שני פעילי טרור מהג'יהאד העולמי חוסלו בעזה

הלילה: רקטות נוספות לעבר הדרום (חדשות 2)

בפעולה משותפת של השב"כ, אגף המודיעין וצה"ל, חיסל אמש כלי טיס של חיל האוויר שני פעילי טרור במחנה הפליטים ג'בלייה שבצפון רצועת עזה. שני ההרוגים שייכים לג'יהאד העולמי, ותכננו להוציא לפועל פיגוע בתקופה הקרובה. אחד מהם היה מעורב בירי האחרון לכיוון העיר נתיבות.

הפלסטינים דיווחו כי מספר בני אדם נפצעו כתוצאה מהתקיפה.ההרוג בתקיפה הוא השכם כארים סעידני, אחד ממייסדי ארגון מועצת השורא של המוג'הדין בקצוות ירושלים - ארגון הפועל במסגרת הג'יהאד העולמי והיה מעורב בפעילות טרור נרחבת כנגד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל. מזה שנים מקדם ארגון זה תפיסה רדיקלית והיה אחראי לשורה של פיגועים שבוצעו ובכללם פיגוע בו התפוצץ מטען רב עוצמה על סיור צה"לי וכתוצאה ממנו נהרג חייל צה"ל.

במסגרת פעילותו היה אחראי סעידני על פעילות טרור בגבול ישראל ורצועת עזה בדגש על הנחת מטענים וירי רקטי. בעידני נחקר ונכלא לזמן ממושך על ידי החמאס בשל פעילותו בגהאד העולמי אך שוחרר באוגוסט 2012 וזאת למרות מודעות החמאס לפעילותו ולמעורבותו בפיגועים.

ההרוג השני הוא אשרף צבאח שנמנה גם הוא עם בכירי הארגון. הוא נמנה על המתכננים של פיגוע הירי הקטלני לעבר עובדי גדר המערכת בגבול מצרים בו נהרג אזרח ישראלי.

בשבוע החולף נורו לשטח ישראל יותר מ-60 רקטות וכולן נפלו בשטחים פתוחים, לא היו נפגעים, נזק נגרם לפינת חי באחד מיישובי עוטף עזה. הירי מגיע על רקע התחממות האזור בימים האחרונים. בבוקר החג השני של סוכות נורו 55 רקטות תוך כמה שעות לעבר יישובי הנגב המערבי, לאחר הסיכול הממוקד שביצע חיל האוויר בשני פעילי ג'יהאד איסלאמי בעזה. בתגובה לירי, תקף צה"ל מטרות טרור ברצועה.