צה"ל חיסל שני מחבלים בעזה שהתכוונו להוציא פיגוע

לאחר הירי לעבר ישראל אתמול, כלי טיס של חיל האוויר חיסל הערב שני פעילי ג'יהאד עולמי שתיכננו להוציא לפועל פיגוע בשטח ישראל. אחד מהם הוא ראש ארגון סלפי שביצע פיגוע בו נהרג חייל צה"ל, ההרוג השני היה ממתכנני פיגוע ירי קטלני בגבול ישראל-מצרים

סיכול ממוקד בעזה, הערב (AP)

בפעולה משותפת של השב"כ, אגף המודיעין וצה"ל, חיסל כלי טיס של חיל האוויר שני פעילי טרור במחנה הפליטים ג'בלייה שבצפון רצועת עזה. שני ההרוגים שייכים לג'יהאד העולמי, ותכננו להוציא לפועל פיגוע בתקופה הקרובה. אחד מהם היה מעורב בירי האחרון לכיוון העיר נתיבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפלסטינים דיווחו כי מספר בני אדם נפצעו כתוצאה מהתקיפה.ההרוג בתקיפה הוא השכם כארים סעידני, אחד ממייסדי ארגון מועצת השורא של המוג'הדין בקצוות ירושלים - ארגון הפועל במסגרת הג'יהאד העולמי והיה מעורב בפעילות טרור נרחבת כנגד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל. מזה שנים מקדם ארגון זה תפיסה רדיקלית והיה אחראי לשורה של פיגועים שבוצעו ובכללם פיגוע בו התפוצץ מטען רב עוצמה על סיור צה"לי וכתוצאה ממנו נהרג חייל צה"ל.

במסגרת פעילותו היה אחראי סעידני על פעילות טרור בגבול ישראל ורצועת עזה בדגש על הנחת מטענים וירי רקטי. בעידני נחקר ונכלא לזמן ממושך על ידי החמאס בשל פעילותו בגהאד העולמי אך שוחרר באוגוסט 2012 וזאת למרות מודעות החמאס לפעילותו ולמעורבותו בפיגועים.

ההרוג השני הוא אשרף צבאח שנמנה גם הוא עם בכירי הארגון. הוא נמנה על המתכננים של פיגוע הירי הקטלני לעבר עובדי גדר המערכת בגבול מצרים בו נהרג אזרח ישראלי.

הלילה: חיל האוויר תקף מטרות חמאס בעזה

במהלך הלילה חיל האוויר תקף שלוש מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה, כתגובה לירי רקטות הגראד אמש לעבר ישראל, ירי שפגע בחצר בית פרטי. לא היו נפגעים לכוחות צה"ל בתקיפה.

דובר צה"ל מסר כי חיל האוויר פגע בשני יעדי טרור במרכז הרצועה וכן מוקד נוסף בצפונה. עוד נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות. בצה"ל ביקשו להדגיש כי ארגון הטרור חמאס השולט ברצועה הוא האחראי מבחינתם לירי הרקטות, וכי הצבא ימשיל לפעול נגד מי שמפעיל טרור נגד אזרחי ישראל.

בשבוע החולף נורו לשטח ישראל יותר מ-60 רקטות וכולן נפלו בשטחים פתוחים, לא היו נפגעים, נזק נגרם לפינת חי באחד מיישובי עוטף עזה. הירי מגיע על רקע התחממות האזור בימים האחרונים. בבוקר החג השני של סוכות נורו 55 רקטות תוך כמה שעות לעבר יישובי הנגב המערבי, לאחר הסיכול הממוקד שביצע חיל האוויר בשני פעילי ג'יהאד איסלאמי בעזה. בתגובה לירי, תקף צה"ל מטרות טרור ברצועה.