חיזבאללה מציג: מסלול המל"ט בהדמייה ממוחשבת

רשת "אל-מנאר" של ארגון הטרור הלבנוני שידרה סרטון שבו מתפארים פעילי הארגון בכלי הטיס שהצליחו להחדיר בשבת האחרונה לשמייה של ישראל. פעיליה התפארו בכך ש"הצליחו לפלוש למרחב האווירי של האויב"

לאחר נאום ההתרסה של נסראללה, מגיעה כעת ההמחשה: רשת הטלוויזיה "אל-מנאר", המופעלת על ידי חיזבאללה, הפיצה היום סרטון ובו מוצג, לכאורה, המסלול שאותו עשה המל"ט שעל פי הצהרותיו של מזכ"ל ארגון הטרור - הוא העומד מאחורי שיגורו של כלי הטיס הזעיר לשטחה של מדינת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתיאורו של כלי הטיס, הבא לידי ביטוי בסרטון, לא ניתן לקבוע בבירור האם זהו המל"ט שחדר לישראל, והאם אכן מדובר במסלול שעשה בשטח ישראל. יחד עם זאת, נראה בהדמיה כי בתחתית כלי הטיס הותקנה מצלמה - שעל פי הצהרות הארגון, הצליחה לצלם את הכור בדימונה וכן בסיסים רגישים של צה"ל.

בתיאור מסלול המל"ט נראה כי הוא המריא סמוך לקו החוף של לבנון, ונכנס לשטחה הדרומי של מדינת ישראל כ-150 קילומטרים מחופיה - מרחק המוגדר כ"מרחב מבצעי". עם זאת, לא נמסרה נקודת החדירה שלו לשמי הארץ, שכן אנשי הארגון תיארו בסרטון שלוש נקודות חדירה שונות - ששלושתם ממוקמות בדרום. מההדמיה עולה, כי כלי הטיס הזעיר הצליח, ככל הנראה, לצלם מתקנים ביטחוניים רגישים הממוקמים בדרום הארץ ואף לצלם כלי שיט השייכים לחיל הים הישראלי.

בסרטון הארגון נראה, כי לאחר שהצליח כלי הטיס החמקמק לעבור את כל המכ"מים ואמצעי הגילוי השונים של ישראל, חלף המל"ט מעל בסיסי חיל האוויר הממוקמים באזור הדרום ואף טס מעל אזור הכור בדימונה. יוצרי ההדמיה טוענים כי זהו השלב שבו יורט על ידי חיל האוויר הישראלי.

נסראללה: "המל"ט ששוגר - לא האחרון"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה התרברב אמש כי המל"ט ששיגרו אנשי ארגונו בשבת האחרונה והופל בדרום לא יהיה האחרון שיישלח למשימות איסוף מודיעין בשטח ישראל. הממצאים שעלו מתחקיר האירוע העלו נתון מפתיע - שלפיו, מבוססת מערכת כלי הטיס הבלתי מאויש על טכנולוגיה כחול-לבן.

המל"ט שיורט בפאתי באר שבע הוא פרי ייצור אירני. הוא מבוסס על כלי טיס דומה מתוצרת דרום-אפריקה - "סיקר-1" - שפותח באמצעות ידע ישראלי.

הדגם התואם האירני, שריחף לפני כמה ימים בשמי ישראל, נכנס לפעילות מבצעית כבר לפני שנתיים. משמרות המהפכה וזרועותיה הצבאיות של הרפובליקה האיסלאמית עושות בו מאז שימוש בזירות שונות, ובהן בעירק, בסודן, בסוריה ובלבנון.