מגרסה פועלת לצד בסיס, הלוחמים נושמים אבק ופיח

צמוד לבסיס מג"ב במחסום שבין י-ם לבית-לחם פועלים מדי יום כלים כבדים המבצעים עבודות עפר. הן פולטות לאוויר ענני אבק ועשן שאופפים את האזור כולו, והלוחמים המוצבים שם מתלוננים על סחרחורות והקאות דם. למרות שבעיריית י-ם הזמינו את בעלי המגרסה לשימוע, נמשכת בה הפעילות כרגיל. מחברת "אבן עמי" טרם נמסרה תגובה

המגרסה, ליד בסיס מג"ב (חדשות 2)

לצד בסיס משמר-הגבול במחסום 300, המפריד בין ירושלים לבית-לחם, פועלת כבר שנים ארוכות מגרסת "אבן עמי". במשך שעות רבות בכל יום פועלים בשטחה כלים כבדים שונים - ובהם מחפרונים, מכבשים, מפזרות אספלט, מפלסות ומשאיות - שפולטים לאוויר כמות גדולה של אבק ועשן. מהחברה טרם נמסרה תגובה לטענות.

בפנייה לחדשות 2 באינטרנט סיפרו הורים ללוחמים המוצבים בבסיס כי לזיהום שגורמת המגרסה השפעה ישירה ושלילית על מצב בריאותם של ילדיהם. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרט ללוחמים, תיארו גם תושבי שכונת הר-חומה הסמוכה תופעות דומות. לדבריהם, בשעות השיא של פעילות המגרסה מתפזרים מעל האזור כולו ענני אבק סמיכים. "זה נראה ממש כאילו יורד שלג", תיארו אחדים מהם. 

פ', אביו של לוחם המוצב בבסיס, סיפר על מצבו: "בין השוטרים לבין המגרסה מפרידה בסך הכל חומה. הבן שלי התגייס למג"ב כלוחם, בריא לגמרי. מאז שהוא הוצב שם, לפני כשנה וחצי, הוא חוזר הביתה עם סחרחורות, בחילות, כאבי ראש ולפעמים אף מקיא דם".

רופאה מטעם משמר הגבול המעורה בנעשה בבסיס אישרה כי תסמינים מסוג זה הופיעו בקרב חלק מהלוחמים.

המגרסה סמוך להר-חומה פועלת מאז 1999. בעקבות פניית תושבי האזור לעיריית ירושלים והצגת הטענות על הנזק שהיא לכאורה מסבה, מסרו באגף לקידום עסקים שם כי בעלי המגרסה הוזמנו לשימוע.

אלא שלמרות הכל, הפעילות במקום נמשכת - וכך גם התלונות מצד התושבים והלוחמים על המפגעים הבריאותיים שנגרמים להם.