ברק אישר למתנחלים לקבל לידיהם את בית המריבה בחברון

4 שנים אחרי הפינוי וחודש אחרי פסיקת בית המשפט המחוזי בי-ם שקיבל את עתירת חברת "טל בנייה והשקעות קרני שומרון" הורה הערב שר הביטחון להחזיר את "הבית החום", הסמוך לקריית ארבע, לידי קוניו היהודים

פינוי בית המריבה לפני 4 שנים (AP)

שר הביחטון אהוד ברק אישר למתנחלים לקבל לידיהם את הבית החום המכונה גם "בית המריבה" שקנו סמוך לחברון. לפני ארבע שנים פונו משם המתיישבים בכוח, ועד כה המתינו להכרעה של בית המשפט בעניין. הערכה היא שההחלטה שהתקבלה היום נעשתה כצעד פוליטי לאור הקדמת הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

לפני כחודש קבע בית המשפט כי הקונים היהודים החזיקו בבבית באופן חוקי, וכי על המדינה להשיב להם את הנכס בתוך 30 יום. בדצמבר 2008 פונה הבית, בו שהו כ-20 משפחות, בהוראת שר הביטחון אהוד ברק, שטען כי נכשלו מאמצי ההידברות עם המתנחלים והורה לכוחות לפעול. המבצע כולו נמשך כשעה בלבד.

הסכם המכירה תקף

לפני כחודש קיבל שופט בית המשפט המחוזי בירושלים משה בר-עם את עתירת חברת "טל בנייה והשקעות קרני שומרון", בשם המתנחלים בחברון, והורה על החזרת הנכס לידיהם. הוא קבע כי הסכם המכירה שהציגו תקף, והם אכן בעליו החוקיים של הנכס.

"ממכלול הראיות שוכנעתי שהתובעת רכשה כדין את הזכויות ביחס לנכס על פי הסכם רג'בי ובאמצעות איוב. ההסכם לא בוטל, התמורה על פיו שולמה במלואה, ומשכך זכאית לאכיפתו אף אם החזקה בנכס טרם נמסרה לידיה", כתב השופט.

על פי הפסיקה, המדינה תחזיר לידיהם את המבנה תוך 30 יום. בנוסף, קבע בית המשפט כי המוכרים הפלסטינים יחוייבו בהוצאות משפט בסך 50 אלף שקל.