ראש אכ"א: "במשפחה היו בטוחים שמג'די יחזור הביתה"

תעלומת היעלמותו של החייל הנעדר מג'די חלבי אמנם הגיעה לסיומה, אבל סימני השאלה עוד לא נעלמו. בצה"ל ובמשטרה ימשיכו לחקור בקרוב כיצד מצא מג'די את מותו - האם התאבד או נרצח, וכיצד נמצאה גופתו. "האם מיררה על אוקטובר השחור ואובדן בן שני. הלב דואב איתה", אמרה ראש אכ"א, האלוף אורנה ברביבאי

השאלות באשר לנסיבות היעלמותו של החייל הנעדר מג'די חלבי ימשיכו לסקרן ולהעסיק בתקופה הקרובה את המשטרה ואת צה"ל. גם אחרי מציאת שרידי הגופה וזיהויים הבלעדי, עדיין לא ברור כיצד בדיוק מצא מג'די את מותו וכיצד נמצאה גופתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

האלוף אורנה ברביבאי, הגיעה הבוקר למקום עבודתו של נזמי חלבי, אביו של מג'די ובישרה לו על הממצאים. אחר כך ליוותה את נזמי יחד עם קצינים נוספים לבית המשפחה בדליית אל כרמל, שם מסרו את הבשורה גם לאם וליתר בני המשפחה.

בפתח הבית היא אמרה - "מסרנו הודעה מצערת, על ההתאמה שנמצאה בין שרידי הגופה שנמצאו למג'די חלבי, שנעלם בשנת 2005. נמשיך ללוות את המשפחה בהמשך", היא ציינה והוסיפה, "אנחנו יודעים שהמשפחה רוצה לקיים את הלוויה מחר. באשר ליתר הנסיבות, עם סיום החקירה, המשפחה תעודכן".

כשנשאלה על תחושות המשפחה היא סיפרה - "שאלתי בדרך את נזמי האם מדובר בהקלה מבחינתו, אם הוא יכול לשתף בהרגשה. הוא אמר שהוא היה משוכנע כל השנים שמג'די יחזור הביתה. משפחת חלבי איבדה למעשה בן נוסף. האם ממררת בבכי על אוקטובר השחור הזה ואובדן שני הבנים. הלב דואב יחד איתה".

אחיו הצעיר של מג'די, אדהאם נזמי חלבי, נהרג לפני כשנה בתאונת דרכים בדאלית אל כרמל, בהיותו בן 21.

האלוף ברביבאי ביקשה לשלוח גם תנחומים ו"חיבוק חם", כלשונה, ליתר משפחות הנעדרים שמתבשרות על מציאת השרידים, וציינה כי צה"ל עושה כל שביכולתו לאיתור יקיריהן.

האלוף במילואים אלעזר שטרן, שהיה ראש אכ"א בעת היעלמותו של חלבי שלח גם הוא תמיכה למשפחת חלבי ואמר - "מדובר בסוף עצוב, אבל במובן מסוים, הסרת הספק". הוא הביע צער על התמשכות התעלומה ועל אי היכולת למצוא את הגופה מוקדם יותר. "מישהו הקשו עלינו, אולי מג'די עצמו ככל שאני מבין, אבל הקשו עלינו", הוא סיפר אך הוסיף, "אולי גם לא חיפשנו טוב".

מציאת גופתו של מג'די חלבי - סיקור מיוחד

נמצאה גופתו של מג'די חלבי

פרשת ההיעלמות - שלב אחר שלב

מוצא הגופה: חבר ילדות של מג'די