חמאס חוגג שנה לעסקת שליט: "נחטוף עוד חיילים"

ארגון הטרור, שהחזיק בחייל החטוף במשך יותר מ-5 שנים, מציין את יום השנה הראשון לשחרור 1,027 האסירים במסגרת העסקה בשורה של עצרות וטקסים. "האויב מבין רק את שפת הכוח", הכריז שר האסירים של חמאס. "שחרור האסירים - חובה של כולנו"

שנה חלפה מאז הושלמה העסקה לשחרורו של החייל גלעד שליט משבי חמאס, וברצועת עזה שבים ומדגישים כי חטיפת חיילים היא הדרך היחידה לשחרור אסירים פלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר האסירים של ממשלת חמאס בעזה, הד"ר עטאללה אבו א-סובח, פתח היום את האירועים הרשמיים לציון יום השנה הראשון לעסקה, במסגרתה שוחררו 1,027 אסירים מבתי הכלא בישראל בתמורה לחייל, חמש שנים וחצי אחרי שנחטף בכרם שלום. האירועים הרשמיים, תחת הכותרת "קיום ההבטחה לבני החורין - שנותרו מאחורי הסורגים", יימשכו כשבוע ברחבי רצועת עזה.

"שחרור האסירים הוא בגדר חובה בעבור כל העם הפלסטיני", הצהיר א-סובח בטקס הפתיחה. "הכיבוש מבין רק את שפת הכוח. ההתנגדות כפתה עליו לשחרר את האסירים. על לוחמי ההתנגדות לקחת בשבי חיילים כיבוש נוספים, כדי לקיים את ההבטחה לאסירים".

א-סובח קרא לאש"ף שלא לחדש את המשא ומתן עם ישראל ולנתק את היחסים עמה, והפנה את אותה הדרישה גם למדינות ערב. המשתתפים בפעילויות הרשמיות קראו לארגוני זכויות אדם ברחבי העולם "לחייב את ישראל להישמע וליישם את האמנות הבינלאומיות לזכויות האדם". 

עוד בנושא:

שנה אחרי - בכיר בצוות המו"מ הישראלי משחזר את עסקת שליט