אבטחה בעוטף עזה: רק ביישובים סמוכי גדר

מערכת הביטחון החליטה להוציא את כוחות האבטחה הצה"ליים מיישובי עוטף עזה החל מעוד שלושה ימים, ולהשאירם רק ביישובים הממוקמים סמוך לגדר הגבול. דובר צה"ל: "פרוסים במרחב וערוכים לכל תרחיש". ראשי מועצות: יש דחיפות בהקמת המכשול המאסיבי לאורך הרצועה כולה"

טנק צבאי על גדר המערכת (רויטרס)

החל מסוף השבוע יוצאו כוחות האבטחה הצבאיים הפרוסים ביישובי עוטף עזה, ויישארו אך ורק ביישובים צמודי הגדר - כך הודיע הערב (שני) דובר צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההודעה, כבר ביום חמישי הקרוב עתידים לצאת מרבית כוחות האבטחה של צה"ל מגזרת עוטף עזה, בהתאם להערכת מצב ביטחונית שהתקיימה בנושא.

"המהלך נעשה תוך הבנה כי מעטפת הביטחון שנותן צה"ל לתושבי עוטף עזה הינה מיטבית, ובתיאום עם ראשי ההתיישבות. כוחות צה"ל פרוסים במרחב וערוכים לכל תרחיש", נכתב בהודעת דובר צה"ל.

ראשי המועצות בעוטף עזה הגיבו להחלטה באופן עקיף ודיברו על היעדר התקציב למימון גדר הביטחון עליה דובר במהלך צוק איתן. "נוכח המציאות הביטחונית השוררת באזור יש דחיפות בהקמת המכשול המאסיבי לאורך הרצועה כולה, מהחוף ועד לכרם שלום", אמרו.

עם סיום מבצע "צוק איתן" הבהירה מערכת הביטחון כי טבעת ההגנה סביב יישובי עוטף עזה צפויה להישאר במקומה עוד זמן רב והיא תכלול אבטחה משמעותית מאוד ביישובים בגזרה, זאת במטרה להחזיר את תחושת הביטחון והאמון של התושבים.

לפני קצת יותר משנה, בספטמבר 2009, התקבלה בצה"ל החלטה דומה בעקבותיה הופסקה האבטחה שהתבצעה על ידי חיילים שהוצבו בכניסה ליישובים ובתוכם. אז התושבים וראשי הרשויות זעמו על ההחלטה וטענו כי מדובר בהפקרות.