מחשש למל"ט נוסף: מטוסי קרב הוקפצו הבוקר לאוויר והטיסות בנתב"ג הופסקו למספר דקות

בחיל האוויר זיהו לפנות בוקר עצם לא מזוהה בשמי מרכז הארץ, הפסיקו את ההמראות והנחיתות בנתב"ג והקפיצו לעברו מטוסי קרב. זמן קצר לאחר מכן הופרך החשש והנמל חזר לקדמותו. הבוקר נחשף כי הטיל הראשון ששוגר אל המל"ט ביום שבת האחרון פספס. במערכת הביטחון הגבירו את ההיערכות לחדירת כלי טיס לא מאוישים

חשש ממל"טים נוספים, מטוסי קרב (רויטרס)

במערכת הביטחון הגבירו לאחרונה את הכוננות לאחר חדירת המל"ט לישראל ביום שבת האחרון - והפעם ההיערכות הורגשה גם בנמל התעופה בן גוריון. היום לפנות בוקר הופסקו למספר דקות ההמראות והנחיתות בנמל זאת לאחר שמערכות הגילוי של חיל האוויר זיהו עצם חשוד מעל שמי מרכז הארץ. לאחר שהוזנקו לשמיים מטוסי קרב הופרך החשד לחדירת כלי טיס לא מוכר לשמי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחיל האוויר ובצה"ל מנסים למנוע ממל"ט נוסף להגיע לישראל, זאת לאחר שבשבת הצליח מטוס ללא טייס, שהגיע ככל הנראה מלבנון בשילוח חיזבאללה, לשהות בשמי הארץ כחצי שעה במטרה לאסוף מודיעין. בנוסף, ביום שני האחרון החליטו בחיל האוויר להציב סוללת פטריוט על הר הכרמל מחשש למל"טים נוספים.

למרות שמטוסי קרב של חיל האוויר הפילו את כלי הטיס, הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות" חשף כי מטוס ה-F16i הראשון שירה לעבר הכלי שחדר ביום שבת החטיא במטרה בטיל הראשון. זמן קצר לאחר שיגור הטיל הראשון מסוג "פנתר", טיל נוסף הצליח לפגוע בכלי שנפל לאדמה. בחיל האוויר אמרו כי החטאה במקרה זה סבירה דווקא לאור המטרה הקטנה יחסית. "לא מדובר בכישלון, אין שום צבא אחר בעולם שיש לו מערכת הגנה אווירית טובה כמו בישראל".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במסגרת המשימה להגן על שמי המדינה ועל ביטחונה, יירט חיל האוויר את כלי הטיס תוך הפעלת כלל האמצעים הנדרשים לכך. מטבע הדברים לא ניתן לפרט בנוגע להליך המקצועי והמורכב של יירוט כלי טיס בתקשורת. כנהוג בחיל האוויר, יתקיים תחקיר מקצועי לאירוע".