בכיר בצה"ל: "אין מנוס מפעולה קרקעית בעזה"

לאחר מתקפת הרקטות ופצצות המרגמה על אזור הדרום במהלך שמחת תורה, שהביאה לקיצו שקט בן שלושה שבועות, אמרגורם בכיר בצה"ל כי לא יהיה מנוס מפעולה קרקעית ישראלית ברצועה, בדומה למבצע "עופרת יצוקה" לפני כארבע שנים. אמש נטל ארגון חמאס אחריות לירי המאסיבי לעבר יישובי עוטף עזה

פעולה קרקעית נוספת ברצועה? ארכיון (רויטרס)

אחרי מתקפת הרקטות על הדרום בחג, עולה שוב שאלת הפעולה הקרקעית ברצועה: בכיר בצה"ל מעריך שלא יהיה מנוס מיציאה לפעולה קרקעית רחבת היקף בעזה, בדומה לזו שנכללה במבצע "עופרת יצוקה", כך מדווח היום העיתון "מעריב". לדבריו, על ישראל לצאת לפעולה קרקעית כדי להשיב את ההרתעה הישראלית לאזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שלושה שבועות שקטים, הותקפו אתמול יישובי עוטף עזה במטחי קסאמים. בעקבות חיסול של צה"ל בערב החג, שבו נהרג פעיל של ארגון סלפי קיצוני ואחר נפצע אנושות, נורו לעבר הדרום 55 רקטות ופצצות מרגמה שגרמו לנזק רב לרכוש. על פי גורמים צבאיים, השניים היו מעורבים בפעילות טרור נרחבת נגד אזרחי ישראל וצה"ל מזה שנים וכן בירי רקטות לישראל, הנחת מטענים ויצור אמצעי לחימה ברצועת עזה. כמו כן, היו מעורבים בתכנון ובהוצאה לפועל של פיגוע בגדר המערכת ביוני השנה, וכן תכננו להוציא בתקופה הקרובה פיגוע מסיני.

לדברי בכירים במערכת הביטחון, התגובה הצפויה לירי המאסיבי על מערב הנגב עשויה להיות כניסה קרקעית לרצועה. התבטאותו של הבכיר בצה"ל תואמת את דעתו של הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, שהעריך כבר בתחילת כהונתו כי לא יהיה מנוס מפעולה כזו.

"סוכל פיגוע גדול נגד אזרחי ישראל"

הירי מעזה הגיע בתגובה לאחר ששני בני אדם שרכבו על אופנוע, נפצעו שלשום קשה בתקיפה של כלי טיס ישראלי בדרום רצועת עזה. בצה"ל אישרו בשיחה עם חדשות 2 כי בוצעה פעולה שכזו, על בסיס מידע מודיעיני לפיו רוכבי האופנוע היו מעורבים בתכנון פיגוע שאמור היה לצאת לישראל דרך סיני בימים הקרובים.

מצה"ל נמסר אמש כי השניים, טלעת חליל מוחמד ג'רבי, בן 23, פעיל ג'יהאד עולמי מרפיח ועבדאללה מוחמד חסן מקאווי, בן 24, פעיל בארגון הג'יהאד העולמי "מועצת השורא של לוחמי הקודש בירושלים" - היו היעד לתקיפה.

על פי גורמים צבאיים, טלעת היה מעורב בפעילות טרור נרחבת כנגד אזרחי ישראל וצה"ל מזה שנים וכן בירי רקטות לישראל, הנחת מטענים ויצור אמצעי לחימה ברצועת עזה. כמו כן, הוא היה מעורב בתכנון ובהוצאה לפועל של פיגוע בגדר המערכת ביוני השנה, וכן תכנן להוציא בתקופה הקרובה פיגוע מסיני.